Nový druh tarantule se nyní pyšní jménem slavného zpěváka.

Americký zpěvák, kytarista a skladatel proslul především díky country. Jedním z jeho největších hitů byla píseň Folsom Prison Blues. Proto když vědci objevili v blízkosti Folsomské státní věznice v Kalifornii nový druh tarantule, dali mu příhodné latinské jméno. Aphonopelma johnnycashi patří mezi 14 nových druhů tarantulí, které se během deset let trvajícího výzkumu podařilo v USA najít. johnny

„Často slýcháme, jak se nové druhy objevují v odlehlých částech světa, ale na těchto pavoucích je pozoruhodné, že jsme je objevili na vlastním dvorečku,“ řekl Sky News Chris Hamilton – vědec, který pavouka pojmenoval. A přestože kousnutí tohoto tvora je jedovaté, Hamilton ho popsal jako „medvídka s osmi nohama“.

Roztomilý medvídek, že?
Roztomilý medvídek, že?

Zpěvák Johnny Cash, po němž je „medvídek“ pojmenován, se narodil v roce 1932 v Arkansasu a zemřel v roce 2003 v Nashville. Podle hudebních kritiků se stal jedním z nejvýznamnějších amerických zpěváků dvacátého století.

jcash

Proslul nejen svým černým oblečením a skromným pozdravem při zahajování svých koncertů „Hello, I’m Johnny Cash“, ale také je držitelem mnoha ocenění. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a stal se nejmladším umělcem, který byl uveden do Country Music Hall of Fame.

Zdroj: ČTK, Facebook