Byt ve třetím patře na Brook Street 23, Mayfair, kde Hendrix žil se svou přítelkyní Kathy Etchingham se otevře návštěvníkům ve středu.

Hudebník Jimi Hendrix obýval londýnský byt v letech 1968 až 1969, tedy během doby, kdy vydal album Electric Ladyland. Jeho fanoušci budou moci obdivovat horní patro domu, ve kterém byl obývací pokoj zpěváka zrestaurován do podoby v jaké byl, když v něm Hendrix žil. Rekonstrukce Hendrixova bytu trvala dva roky a podle agentury AP stála 2,4 milionu liber (84 milionů Kč).

jimi

Doprovodná výstava navíc představuje vzácné a dříve nepublikované fotografie Hendrixe, jež byly pořízené v bytě a sousedních oblastech. Kromě toho se v muzeu nachází nové nahrávací studium, určené pro výuku a jako koncertní místo.

jimih

Byt Hendrixe se nachází ve stejné řadě jako dům skladatele Georga Friedricha Händela, který žil ve vedlejším domě o dvě století dříve. Domy s expozicemi o životě a díle obou hudebníků vlastní nadace Händel & Hendrix in London a navštívit obě muzea vyjde asi na deset liber (350 Kč).

jimihe

Jimi Hendrix je považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby. Po počátečním úspěchu v Anglii dosáhl světového věhlasu zejména díky vystoupení na popovém festivalu v Monterey v roce 1967. V roce 1969 byl hlavní hvězdou festivalu Woodstock. O rok později náhle zemřel ve věku pouhých 27 let.

 

Zdroj: ČTK, Facebook