Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Byt ve třetím patře na Brook Street 23, Mayfair, kde Hendrix žil se svou přítelkyní Kathy Etchingham se otevře návštěvníkům ve středu.

Hudebník Jimi Hendrix obýval londýnský byt v letech 1968 až 1969, tedy během doby, kdy vydal album Electric Ladyland. Jeho fanoušci budou moci obdivovat horní patro domu, ve kterém byl obývací pokoj zpěváka zrestaurován do podoby v jaké byl, když v něm Hendrix žil. Rekonstrukce Hendrixova bytu trvala dva roky a podle agentury AP stála 2,4 milionu liber (84 milionů Kč).

jimi

Doprovodná výstava navíc představuje vzácné a dříve nepublikované fotografie Hendrixe, jež byly pořízené v bytě a sousedních oblastech. Kromě toho se v muzeu nachází nové nahrávací studium, určené pro výuku a jako koncertní místo.

jimih

Byt Hendrixe se nachází ve stejné řadě jako dům skladatele Georga Friedricha Händela, který žil ve vedlejším domě o dvě století dříve. Domy s expozicemi o životě a díle obou hudebníků vlastní nadace Händel & Hendrix in London a navštívit obě muzea vyjde asi na deset liber (350 Kč).

jimihe

Jimi Hendrix je považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby. Po počátečním úspěchu v Anglii dosáhl světového věhlasu zejména díky vystoupení na popovém festivalu v Monterey v roce 1967. V roce 1969 byl hlavní hvězdou festivalu Woodstock. O rok později náhle zemřel ve věku pouhých 27 let.

 

Zdroj: ČTK, Facebook

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »