Včera jsme vám představili zákoutí Londýna, která ještě nebrázdí davy turistů. Méně známých míst v hlavním městě Velké Británie je však mnohem více!

Museum of Brands, Packaging and Advertising

Sbíráte zajímavé a vintage suvenýry? Pak pro vás bude muzeum „značek, obalů a reklamy“ jako stvořené. Prohlédněte si 12 000 konzerv, plechovek, plakátů, hraček a artefaktů, které vás provedou historií Spojeného království od roku 1800 do dnešní doby.

poster-316690_1280

Nemusíte být zrovna nadšenci do dějepisu, aby vás tohle muzeum dostalo. Navíc o něm turisté téměř nevědí, nebudete se tedy muset s nikým mačkat!

Prohlídka města s bezdomovcem

Slyšeli jste o Pragulíc? Projekt, kdy bezdomovci provádí turisty po Praze, už dlouhou dobu funguje taky v hlavní anglické metropoli. „Unseen Tours“ představila londýnská charita, aby pomohla tamním bezdomovcům. Pár z nich se stalo turistickými průvodci pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat skrytá místa známého velkoměsta. Turisté zase bezdomovcům pomáhají měnit svůj život.

people-844207_1920

Royal Air Force Museum London

Zajímají vás letadla, historie a zejména ta britského královského letectva? Na bývalém letišti Hendon se rozkládá obrovské muzeum RAF, věnované historii letectví a královského letectva. Pět hlavních budov a hangárů nabízí bohatou podívanou pro ty, co si v dětství rádi hráli s letadýlky a možná se k nim ještě pořád vrací.

red-950812_1920

Největší hinduistický chrám mimo Indii

BAPS Shri Swaminarayan Mandir (nebojte se, opravdu si nemusíte pamatovat celý název) je mistrovské dílo z bílého mramoru, postavené mezi okolními moderními budovami. Pokud máte to štěstí, že se do chrámu vydáte zrovna v době náboženského obřadu, budete okouzleni pestrými barvami a melodiemi. Chrám se nachází v blízkosti stadionu ve Wembley, z centra Londýna cesta potrvá asi půl hodiny, ale rozhodně stojí za to.

11849418_1387478434884962_1945002252_n

Jízda na kajaku po Temži

Už jste viděli Tower Bridge ze všech možných úhlů? Z kajaku, který sami ovládáte, ještě určitě ne! Plavba po Temži ve vlastním kajaku je zajímavým rituálem pro každého londýnského nováčka. Představte si, že se vrátíte z výletu domů a všem se nadšeně budete chlubit, že jste brázdili londýnské vody. V kajaku! Okouzlíte tím určitě i ty, kteří si myslí, že znají Londýn jako své boty.

london-441853_1920

Ať už se do britské metropole chystáte po několikráté anebo rádi objevujete neznámá místa, o kterých většinou turisté netuší, uvedený seznam se vám bude určitě hodit. Prozkoumejte slavný Londýn z jiné stránky!

Foto: Pixabay, Instagram