Ulovili jste levné letenky do Londýna, ale Tower Bridge už vás nudí? Objevte méně známá a zajímavá místa anglické metropole.

Když jsem do Londýna letěla podruhé, už jsem se nechtěla plahočit vyšlapanou turistickou cestičkou od Buckinghamského paláce přes Parlament, Big Ben a Westminster Abbey až po slavný Tower. Londýn nabízí mnohem více a během pár dní ani nestačíte všechna jeho kouzla objevit. Kamarád, rodilý Brit původem z Česka, mě provedl místy, na která cestovní kanceláře nelákají.

Camden Town

Možná už jste o této čtvrti slyšeli, ale odkládali jste její návštěvu, až po „těch základních památkách, přece“. Neodkládejte a zamiřte do Camdenu hned, jak to bude možné. Bohatý mix trhů, světových kuchyní a živé hudby v nejznámějším londýnském hipster okrsku vás dostane.

camden

Ochutnejte vynikající hummus, čerstvé koktejly anebo si vyberte z široké nabídky grilovaného masa. Vyzkoušejte si designové oblečení za přijatelné ceny a objevte svou oblíbenou gramofonovou desku v zapadlém krámku. Do toho vás pobaví živá vystoupení komiků a muzikantů. V Camdenu se jednoduše nebudete nudit.

camden food

Malé Benátky

Blízko Camdenu můžete rovnou prozkoumat londýnskou odpověď na slavné Benátky. Na pobřeží blízko Camdenu a Regent’s Parku objevíte různorodé kavárny, restaurace a bary, které ožívají zejména v jarních a letních měsících, kdy Londýňané naskočí do svých lodí anebo se vydávají na procházky v okolí vody.

little venice

Chinatown v SOHO

Čínská čtvrť v Soho je malou procházkou zemí dálného východu. Najdete zde nejlepší čínské restaurace, tradiční pekárny se sladkými zákusky a spoustu červené barvy a ozdob. Vyrazte do čtvrti 8. února, kdy začnou oslavy Čínského nového roku. Bude to stát za to!

10326379_1054808821210693_572785031_n(1)

Abbey Road

No dobře, tohle místo není neznámé, ani zrovna dvakrát utajené, ale pokud cestujete poprvé do Londýna s lidmi, které nejznámější místo spojené s kapelou Beatles nezajímá, užijte si jeho návštěvu na podruhé sami. Slavný přechod z přebalu stejnojmenného alba jedné z nejúspěšnějších kapel v historii láká fanoušky z celého světa. Bohužel není uzavřený a tak partičky nadšenců, co zastavují uprostřed cesty, aby přesně napodobily ikonický obrázek, rozčilují projíždějící řidiče. Tahle vtipná atmosféra k místu ale patří a pokud si život bez hudby brouků nedovedete představit, musí patřit na váš itinerář.

aroad

Garden Lodge

Pokud vám z hudebního světa pouze Beatles nestačí, Londýn skrývá další zajímavý bod. Dům, ve kterém žil zpěvák s nadpozemským hlasem, Freddie Mercury, si můžete zvenčí prohlédnout ve čtvrti Kensington v západním Londýně. Mercury si domek pořídil, když koncertoval s kapelou Queen, a je to místo, ve kterém bydlel, když zemřel v listopadu roku 1991. Venkovní zdi Garden Lodge slouží jako svatyně, do které vkládají fanoušci své vzkazy zesnulé legendě.

"Freddie Mercury house" by Adnergje - Own work
„Freddie Mercury house“ by Adnergje

Vyhněte se davům turistů a prozkoumejte Londýn z jiné stránky. Skrývá ještě mnohem více, ale o tom zase příště.

Foto: Facebook, Wikipedia, Instagram