Netradiční terapií si Čcheng Li-sin léčil chmury. Vzrušení z krádeže mu pomáhalo překonávat deprese a nespavost.

Čcheng Li-sin dosáhl svého čínského snu a z nuly se vypracoval na milionáře. Díky tomu se mohl věnovat svým koníčkům a životním radostem. Naučil se létat a rozebírat auta na díly. To ale nebylo jediné, co s auty zamýšlel a prováděl. Hrozně rád je totiž kradl, protože vzrušení z krádeže mu pomáhalo léčit deprese a nespavost, napsal zpravodajský server The Times.

lamborghini-605334_1920

Čcheng se nechal slyšet, že po krádeži prvního vozu byl nesmírně nadšený. „Zlepšila se mi chuť k jídlu a taky jsem začal lépe spát,“ vypověděl u soudu. Trestu se totiž nevyhnul. Soud ho poslal na osm let za mříže za krádeže tří vozů značky Toyota Land Cruiser Prados.

Proč si zkomplikoval život krádežemi, když si se svým majetkem mohl automobily jednoduše dovolit? Čchengovo jmění dosahuje v přepočtu 71 milionů korun z podnikání v oboru elektrospotřebičů a více než deset milionů korun ročně z promotérské společnosti pořádající koncerty. Číňan si ale raději užíval vzrušení z propracovaného zlodějského postupu.

ferrari-california-849305_1920

Nejprve na vyhlédnutý vůz umístil GPS sledovací zařízení, stopoval vozy na svém počítači a vracel se k nim s technologicky vyspělou pomůckou, která mu okopírovala klíč. Po přípravách trvajících více než deset dnů se k autu vrátil s falešným klíčem i dekodérem deaktivujícím poplašný systém. Rušičkou odblokoval možná sledovací zařízení legálně nainstalovaná ve voze a pak s automobilem odjel. Doma všechny vozy rozebral, protože si údajně chtěl sestavit vlastní – a lepší – auto.

ford-422135_1920

Čchengův příběh finančního úspěchu je jedním z milionů podobných, které se za posledních několik desetiletí výjimečného ekonomického růstu v Číně odehrály. Čchengovi ale štěstí nepřinesl. Obžalovaný tvrdil, že byl doma nespokojený, několikrát se rozvedl a znovu oženil, a soud prosil o trest smrti, nebo alespoň doživotí.

 

Zdroj: ČTK, Pixabay