Prodejna EasyFood bude prodávat jen trvanlivé zboží a po dobu jednoho měsíce bude nabízet konzervy se sardinkami, instantní polévky a těstoviny za pouhých 25 pencí (asi devět korun).

„Nevedeme drahé značky, jen potraviny za poctivé ceny“. Tak zní motto nového obchodu v severozápadním Londýně, který otevřel britský podnikatel řecko-kyperského původu Stelios Haji-Ioannou. Ten založil v roce 1995 EasyJet a uvedl, že chce svým vstupem na pole maloobchodu zaplnit mezeru na trhu. Jeho cílovou skupinou mají být lidé s nízkými příjmy či zcela bez příjmů.

ejet

„Tohle je jiný způsob, jak může jednoduchá značka sloužit méně majetným. Soudě podle mé zkušenosti s distribucí jídla zdarma v Řecku a na Kypru jde o komerčnější pokus prodat základní potraviny za dvacet pět centů za kus chudším nakupujícím,“ popisuje Haji-Ioannou přímo na webových stránkách obchodu.

Ceny se budou v březnu zvyšovat, pravděpodobně na padesát centů za kus. Cílem je ale přivést na trh nového „jednoduchého“ hráče, který se pohybuje někde mezi potravinovými bankami a diskontními řetězci.

canned-food-570114_1280

Webové stránky dále uvádějí, že easyFoodstore momentálně nabízí 76 produktů, což znamená, že nákupčí si může pořídít všechny poskytované položky za méně než dvacet liber.

Při otevření se před prodejnou nahromadily desítky lidí, kteří chtěli využít mimořádně nízkých cen. Zaměstnanci prodejny pouštěli zákazníky dovnitř vždy jen po několika, aby zabránili chaosu.

Zdroj: ČTK, Facebook, Pixabay