Zpěvačka Adele nedala svolení s užitím svých písních v rámci žádné politické kampaně, uvedl list The Independent.

Světoznámá pěvecká hvězda, která momentálně atakuje hudební žebříčky se svým hitem Hello, oznámila Donaldu Trumpovi, že nemá dovoleno využívat její písně během svých kampaní. Podnětem byli Adele rozhořčení fanoušci, kteří se zlobili, že prezidentský kandidát používá její písně jako hudbu „na rozehřání“.

adele 25

Trump nechával před svých příchodem hrát song „Rolling In The Deep“ a její refrén „We could have had it all“, aby rozproudil atmosféru v davu. Miliardářovi ale píseň k vítězství nepomohla, porazil ho Ted Cruz.

trump

Adele ovšem pobouřil i další republikánský adept na prezidentský úřad Mike Huckabee. Ten minulý týden na portál YouTube umístil parodii její písně Hello.

Mluvčí zpěvačky nesdělil, zda Adele zamýšlí podniknout právní kroky s cílem zabránit neautorizovanému využívání její hudby.

adele koncert

Podle agentury Reuters není Adele jedinou poprockovou hvězdou, které se nelíbí využívání její hudby k politickým účelům. Například skupina R.E.M. loni v září kritizovala Trumpa, že na svém shromáždění použil její hit It’s the End of the World.

 

Zdroj: ČTK, Facebook