Chodíte do práce otrávení a nemůžete se dočkat, až vypadnete pryč? Zkuste to změnit s následujícími tipy. Pokud nehodláte v nejbližší době svou práci změnit, je na čase si ji alespoň zpříjemnit. Přečtěte si, jak na to.

1. Přineste do práce trochu zábavy

Během popíjení ranní kávy prohledejte internet a objevte skvělý vtip. Napište ho, udělejte kopie, dorazte do práce jako první a vtipy rozneste po stolech kolegů – anonymně.

Rozesmějte je a zpříjemněte tak den i sobě.
Rozesmějte je a zpříjemněte tak den i sobě.

Pokud to není možné, umístěte vtipy na vnitřní stranu dveří od toalety, na zrcadlo nebo vedle automatu na kávu. Nazvěte to „vtipem dne“ a dělejte tak každý den. Vaši kolegové se na tradiční vtip začnou těšit a odstartuje to jejich i váš den v mnohem lepším světle.

2. Udělejte někomu radost

Není to nic složitého. Všimněte si, jaké sladkosti nebo drinky si vaši spolupracovníci kupují. Vyberte si jednoho, třeba toho nejvíce nevrlého a obdarujte ho jeho oblíbenou maličkostí.

dessert-398966_1920

Dělejte to často a věřte, že lidé v práci na sebe začnou být mnohem milejší a třeba začnou napodobovat vaše chování.

3. Dejte si pauzu od otravného úkolu

Nesnášíte práci, kterou zrovna děláte? Dejte si do uší sluchátka a zatancujte si, projděte se po chodbě a pískejte. Vrátíte se s mnohem lepší energií. Opakujte to zhruba každou hodinu a budete pracovat mnohem lépe a efektivněji.

doll-1077694_1920

4. Zútulněte si pracovní místo

Odhoďte zábrany a udělejte ze svého koutu oázu kreativity a dobré nálady. Máte rádi barevné balónky? Sem s nimi. Květiny v originálních květináčích, motivační plakáty, keramická zvířátka? Cokoliv vám udělá radost, vám také zpříjemní pracovní úlohy. Vyzkoušejte to.

cactus-997594_1280

5. Dejte dohromady tým dobrovolníků

Určitě ve vašem okolí najdete charitu, která prahne po ochotných dobrovolnících. Nemusí se do toho zapojit všichni pracovníci, ale těžko bude chtít někdo zůstat pozadu a vypadat jako ten, který nepomáhá. Navrhněte kolegům, že pomůžete v místním domově důchodců, uspořádáte sbírku oblečení pro děti v dětském domově anebo občas po práci vyvenčíte opuštěné psy z nedalekého útulku.

dog-280332_1920

Skvělé na tom je, že lidé ze sebe budou mít dobrý pocit a navíc vybudujete silné meziosobní vztahy, které si přenesete i do pracovního prostředí.

6. Inspirujte se u ostatních

Navštivte knihkupectví a projděte knihy o úspěchu a sebe-motivaci. Vyberte pár knížek, které se věnují zlepšování pracovního prostředí a navrhují jak fyzické, tak psychické aktivity, jež můžete okamžitě zavést i u vás ve firmě.

businesswoman-840618_1920

Pokud hodláte setrvat ve své současné práci, smiřte se s tím, že vašeho šéfa ani zadané úkoly nezměníte. Třeba je opravdu nesnášíte a těšíte se na den, kdy budete moc udělat změnu. Do té doby si ale zkuste užít přítomný moment, abyste mohli každé ráno vstát a těšit se do práce.

 

Zdroj: Tiny Buddha, Pixabay