Podle poslední vůle odkázal zpěvák většinu majetku v objemu 100 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč) manželce Iman, synovi Duncanovi a dceři Alexandře.

David Bowie, jehož smrt na začátku letošního roku šokovala hudební fanoušky napříč všem generacím, sepsal poslední vůli pod svým občanským jménem David Robert Jones a vyplývá z ní, že manželce Iman připadne polovina majetku, newyorský byt a podle listu Daily News i další nemovitosti po celém světě. Syn Duncan Jones, kterého měl Bowie z předchozího vztahu, dostane 25 procent jmění a stejně tak patnáctiletá Alexandra.

bowie david

Zpěvák zemřel 10. ledna ve věku 69 let po osmnáctiměsíčním boji s rakovinou, jen dva dny po vydání alba Blackstar, které se už třetím týdnem drží na první příčce britského hudebního žebříčku. Podle informací z Facebookového profilu je navíc Bowie prvním, komu se podařilo dostat 5 alb do Top 10 od doby, kdy se do Top 10 dostalo 6 alb Michaela Jacksona, rok po jeho smrti.

david bowie

Dva miliony dolarů a akcie, které Bowie vlastnil ve společnosti Oppossum, zanechal své osobní asistentce Corinne Schwabové. Milion dolarů pak odkázal chůvě svého syna Marion Skeneové.

Poslední vůli Bowie sepsal v roce 2004 a stojí v ní, že pokud by nebylo možné provést kremaci přímo na Bali, pak si přeje, aby tam byl alespoň rozptýlen jeho popel. Podle úmrtního listu bylo tělo zpopelněno 12. ledna v New Jersey v USA.

davidb

Bowie si v závěti vysloveně přál, aby byl popel rozptýlen podle buddhistické tradice, uvedla BBC. Existují různé buddhistické rituály a jejich výběr je osobní záležitostí. Rodina může přizvat mnichy nebo obřad vykonat sama. Popel pak může být uložen do schránky, pohřben, případně rozptýlen do moře. Při obřadu se často dělá sbírka, která se pak dává na charitu.

bowie d

Bowie je oceňován za svou originalitu, novátorství, fantazii a šíři své tvorby, která přesahovala z hudební sféry do výtvarné oblasti i poezie. Za svůj život prodal 140 milionů desek.

Zdroj: ČTK, Facebook