Zapomeňte na rande pod Eifellovkou nebo sklenku červeného při pohledu na římské Koloseum. Objevte nečekaně romantická místa, kde se nebudou tísnit davy turistů!

Rozmanitý Fás, Maroko

Fás sice není hlavním městem Maroka, pyšní se ale statusem kulturního a spirituálního centra země. Události Arabského jara město na nějaký čas poznamenaly, Fás se ale vzpamatoval a vrací se na turistické výsluní. Čítá už více než 1200 let a tak ho jen tak něco nezničí.

fás

Zasněte se při procházce křivolakými uličkami, při prohlídce Fásu zapomenete, že je 21. století a budete si přát, že žijete ve 14. století. Ty zvuky, vůně a barvy dlážděných ulic a mešit vás jednoduše ohromí. A stejně tak i vaši polovičku, se kterou hodláte strávit svátek zamilovaných.

Středověký Tallinn, Estonsko

Pohádkové Estonsko vás určitě uchvátí. Pokud žijete v klamných představách, že město bývalé Sovětské unie musí být nehostinné a šedé a všechny turistické památky postrádají kouzlo, jste na obrovském omylu.

skyline-879839_1920

Tallin je místem plným zázračných hradů, katedrál a dlážděných ulic, zabalených do jednoho z nejzachovalejších středověkých měst v Evropě. Barokní paláce, lákavé restaurace, nablýskaná nákupní střediska, zachovalé dřevěnné domy a roztomilé kavárny na prosluněných náměstích přímo vybízejí k okamžité návštěvě. A kdy jindy, než o Valentýnu?

Dechberoucí Vodopády Mkuze, Jihoafrická republika

Sníte o návštěvě dobrodružné Afriky? Proměňte své sny ve skutečnost v místě, kde se kouzlo majestátního safari setkává s novým luxusním světem. Mkuze Falls Game Lodge nabízí odpočinek v roztomilých chaloupkách s doškovými střechami, postele s nebesy, relaxační bazének a romantické večeře při západu slunce, kde pakoni dávají dobrou noc.

"Ghost mountain mkuze sunset" by bob rayner

V přírodní rezervaci Vodopády Mkuze vás čeká slavná Big 5 – lev, leopard, buvol, nosorožec, slon, a pro milovníky ptáků přes 420 druhů hnízdících opeřenců. Zažijte unikátní bohatství, nabízené dechberoucí a klidnou částí Afriky. Valentýnské rande na safari bude rozhodně stát za to.

„Svatební město“ Gretna Green, Skotsko

Anglie v roce 1754 představila zákon, který párům pod 21 let zakazoval svatby bez dovolení rodičů. Mladí milenci nelenili a utíkali se oddávat do Skotska, kde zakotvili v prvním městě, na které narazili – Gretna Green. Dnes tohle malinké skotské město staví na svatební image a hostí více než 5 tisíc svateb každý rok.

Gretna_Green
Stará kovárna, ve které byly mladé páry oddávány.

Prohlédněte si Zahradu soch a rozhodně navštivte starou kovárnu a v ní starou kovadlinu, na které bývávalo manželství „zpečetěno“ bouchnutím kladiva do podkovy. Pokud chcete navodit romantickou atmosféru, město svateb vám s tím spolehlivě pomůže.

Soukromé termální prameny Tsuboyu Onsen, Japonsko

Skvělá volba pro milence je návštěva těchto horkých pramenů, které jsou jediné na seznamu světového dědictví UNESCO. Umístěné v okouzlující vesnici Yunomine v oblasti Wakamaya, tyto prameny jsou tak akorát velké pro 2 osoby. Jejich historie sahá až 1800 let zpátky a narozdíl od většiny japonských horkých pramenů, Tsuboyu Onsen jsou uzavřené v rustikální dřevěné boudě a poskytují tak žádnoucí soukromí.

"Guidebook to Hakone 1811a" by Chris 73 / Wikimedia Commons

Chcete od rande na Valentýna, aby bylo hlavně poklidné a relaxující? Romantika v horkých pramenech bude stát určitě za to.

Mystický Bagan, Barma

Západ slunce mezi pagodami, dechberoucí chrámové moře a pulzující turistické centrum. Bagan je romantickou kráskou v oparu ranní mlhy a zaručuje romantiku i dobrodružství, co více si přát. Město tvoří více než 4 tisíce chrámů, které vznikly v období od poloviny jedenáctého století do vpádu Kublajchánových vojsk v roce 1287. Jedním z nejkrásnějších chrámů je Ananda Pahto, 51 metrů vysoký a zakončený tzv. sikharou – věží, která má tvar kukuřičného klasu. Podél chrámu stojí čtyři sochy Buddhy vysoké 9,5 metru.

bagan-1028839_1920

Najděte si svou vlastní pagodu (buddhistickou věžovou stavbu) a užijte si atmosféru a uvolňující klid, kterou na vás dýchne. Svátek lásky tady uctíte dokonale.

Kouzelné Positano, Itálie

Ač to není Řím či Shakespearovská Verona, kousek Itálie na seznamu romantických míst nesmí chybět. Dramaticky zasazené do závratného Amalfinského pobřeží, Positano je ideální destinací pro milovníky slunce, vynikajícího jídla a milence. V moři se sice na Valentýna nevykoupete, o to méně zalidněné místo vás čeká.

positano

Positano je rozhodně jedno z nejmalebnějších a nejfotogeničtějších míst nejkrásnějšího pobřeží Itálie. Se svými romantickými domky v broskvových, růžových a terakotových barvách jen čeká na západ slunce a sklenici vína. Ideální rande na Valentýna, co myslíte?

Překvapte svou polovičku a naplánujte nezapomenutelné rande na svátek zamilovaných v jedné z nabízených destinací. Bude to stát za to, slibujeme.

Foto: Pixabay, Facebook, Wikipedia