Máte hluboko do kapsy a touhu cestovat? Vyberte si destinace, kde si užijete a neutratíte přitom majlant.

1)  Bělehrad, Srbsko

Města východní Evropy sice nejsou tak populární jako například Berlín nebo Amsterdam, rozhodně by ale být mohly. Bělehrad je ukázkou, že si tady můžete užít nekonečné party jako místní a nezruinovat přitom svůj bankovní účet. A když už jsme u těch večírků, Srbové jsou vyložení party rebelové. Legendy vyprávějí, že bojovali proti bombování mostů přes řeku tím, že na nich organizovali party. Nyní kolem těchto řek najdete party lodě a nesčetné množství klubů. A co je to za party bez alkoholu? V Srbsku ho seženete silný a levný a mnozí ho začínají konzumovat už od ranních hodin. Lidé jsou milí a přívětiví a stejně jako ve většině balkánských zemí také vášniví, hlasití a zbožňují oslavy.

belgrade-968778_1280

Milovníci jídla ocení místní rozmanitou kuchyni, ovlivněnou tou tureckou. Pokud zbožňujete maso, Srbsko pro vás bude ráj. Bohatá a barevná balkánská historie, městská tajemství (jako podzemní tajná procházka, kterou musíte vyzkoušet), zajímavé vědecké vynálezy a uvolněná atmosféra, společně s blešími trhy, všemožnými originálními bary a obchůdky, dělají z Bělehradu lákavou destinaci, kterou by byla škoda nenavštívit.

2)  Cantenbury, Anglie

Cantenbury je kouzelné historické anglické město jen hodinu vlakem jihovýchodně od Londýna. Patří ke světovému dědictví UNESCO díky ohromné katedrále a samozřejmě, Cantenburským povídkám. Cantenbury je skvělé místo pro pěší turistiku s tradičními hospodami a malebnými ulicemi. Je zde také několik univerzit, navazování kontaktů s místními je pro to o mnoho jednodušší, zvlášť když sami ještě studujete. Anglie není sice zrovna známá jako levná destinace, když ale budete šikovní, povede se vám výrazně pošetřit. Nakupujte v Sainsbury’s, místním potravinovém řetězci, dostanete zde jak jídlo tak i alkohol. Jestli už jste viděli Londýn a toužíte navštívit tradiční anglickou vesnici, Cantenbury je skvělou volbou. Vychutnejte si fish & chips společně s vynikajícím ciderem a zaposlouchejte se do sympatického britského akcentu.

church-1059348_1920

3) Costa Rica

Costa Rica je neuvěřitelná destinace zejména pro studenty hledající šílená dobrodružství za rozumnou cenu. Je to malá a krásná země, umožňuje přecházet z jedné krajiny do druhé jen během pár hodin. Cestovat můžete autobusy napříč celou zemí, stejně tak hostely nejsou příliš drahé. Užijte si surfování, rafty, dlouhé procházky, deštné pralesy, pláže, sopky. Místní jsou neuvěřitelně milí a snaží se váš pobyt co nejvíce zpříjemnit. Jídlo a nápoje jsou bezpochyby tím nejčerstvějším a nejzajímavějším, co kdy ochutnáte. Costa Rica je jednoduše skvělou destinací pro všemožná dobrodružství a neublíží ani vaší peněžence.

4)  Railay, Thajsko

Jakmile koupíte letenky do Thajska, máte nejdražší investici za sebou. Thajsko patří k top destinacím na seznamu všech baťůžkářů, v zemi potkáte spoustu dalších nadšených cestovatelů, kteří se snaží pojmout své výlety co nejlevněji to jde. Railay je vysloveným rájem na zemi. Dostanete se na něj na lodi a můžete si užít několik pláží, nekonečné možnosti pro turistiku a velký výběr skvělých restaurací. Čeká vás i noční život, ale rozhodně ne tak šílený jako třeba v Bangkoku nebo na party ostrovech jako Phi Phi. V Railay se můžete naučit horolezectví za minimální náklady, prozkoumáte spoustu místních jeskyň anebo si jen můžete užít výhled na jedna z nejkrásnějších panoramat.

costa rica

5) Sofie, Bulharsko

Pokud jste ji ještě nenavštívili, neváhejte ani chvíli. Hlavní bulharské město je obecně neuvěřitelně levné a nemusíte proto vyloupit banku, abyste si jej užili. A další skvělá věc v Sofii je ta, že noční život tady nikdy nekončí. Mladí lidé zbožňují party a dělají je často. Pokud jste mladí a natěšení na dobrodružství, proč se nezastavit v Sofii, že? Místní jsou obvykle velmi příjemní a ochotní pomoci, pokud si nebudete vědět rady. Ze Sofie se navíc snadno dostanete do blízkých pohoří a vesnic a prozkoumáte tak další kus země.

Downtown_Sofia_Boby_Dimitrov_1

Už máte sbaleno? Jak vidíte, nemusíte být milionáři, abyste mohli poznávat svět. Stačí jen vyrazit. Tak do toho!

Zdroj: No Money Will Travel, Wikipedia, Pixabay, Facebook