Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Lidé stále více dávají přednost většímu množství prodloužených víkendů než trávením jedné delší zimní dovolené na horách. Délka lyžařských pobytů na horách se tak stále zkracuje, i když ceny těchto pobytů se v rámci cestovních kanceláří snížily jen nepatrně, jak vyplývá ze včerejší ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi a agenturami.

Letos pozorujeme nárůst prodejů kratších pobytů na čtyři až pět dnů o čtvrtinu. Naopak klesl zájem o pobyty na šest až osm dnů, a to o aktuálně o 15 procent,“ řekla ČTK ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Podobný trend registruje i další cestovní kancelář Nev-Dama. „V případě Rakouska kupují lyžaři více než loni zkrácené pobyty. Nejčastěji vybírají penziony s polopenzí nebo apartmány bez stravy. Do Itálie jezdí většina lidí na týden s polopenzí,“ dodala mluvčí CK Simona Fischerová.sníhpexels-photo

Průměrná cena zimního zájezdu se oproti loňské sezóně navýšila o pět procent, což je dáno zejména tím, že Češi preferují hotely vyšší kategorie s nabídkou wellness služeb. „Oproti loňské sezóně evidujeme nárůst zájmu o lyžařské dovolené o 15 procent. Klienti zájezdy nakupují spíše na poslední chvíli. Nákup v režimu first minute preferují rodiny s dětmi nebo početnější skupiny, které chtějí jet na hory v termínu jarních prázdnin,“ dodala Sedlmajerová.

Z údajů Dovolena.cz vyplývá, že průměrná cena za pobyt pro jednu osobu na zahraničních horách dosahuje 6027 korun. V tuzemsku pobyt na osobu vychází prakticky na polovinu. Nev-Dama uvádí průměrnou cenu zájezdu 7940 korun, oproti loňsku stoupla o necelá dvě procenta. „Zčásti kvůli růstu cen skipasů v Alpách, zčásti kvůli většímu zájmu klientů o kvalitnější hotely a apartmány s wellness službami v blízkosti sjezdovek,“ potvrdila Simona Fischerová.

Do Rakouska, Itálie a Francie v zimě vyráží každoročně přes půl milionu Čechů. Čeští lyžaři tradičně nejčastěji míří do rakouských Alp. Zatímco Rakousko láká hlavně lepší dostupností z ČR, Itálie vede v cenové atraktivitě. Do Rakouska Češi častěji jezdí bez služeb cestovní kanceláře, do Itálie naopak většina lyžařů míří s voucherem od cestovky.

Zdroj: ČTK

Foto: Pexels.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »