Na další napínavou filmovou lahůdku v podobě kriminálního thrilleru se mohou těšit vyznavači tohoto žánru. Film s názvem Tajemství jejich očí je unikátní mimo jiné také díky tomu, že se v jeho obsazení poprvé za své kariéry setkaly dvě oscarové hvězdy světové kinematografie Julia Robertsová a Nicole Kidmanová.

Scénář k thrilleru napsal režisér Billy Ray, s Robertsovou a Kidmanovou září na plátně také na Oscara nominovaný Chowetel Ejiofor. Snímek představený Bontonfilmem na včerejší projekci v Praze budou moci čeští diváci zhlédnout už 21. ledna, tedy zítra.

10626369_767789699925434_6041532171827645307_o

Film líčí vyšetřování brutální vraždy mladé ženy, přičemž vyšetřovatelka státního návladního a agent FBI jsou vrahovi na stopě. Případ se protáhne na dlouhá léta – protože však krutý zločin zasáhl do jejich osobních životů, jsou rozhodnuti dotáhnout věc až do konce. Mrtvola pohozená v popelnici je totiž dcerou vyšetřovatelky. Přestože se podaří zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah mizí. Je totiž federálně chráněným svědkem, takže se rychle vrací zpátky na svobodu. Až po třinácti letech pátrání na vlastní pěst objeví detektiv nové vodítko.

Snaží se přimět státní zástupkyni, aby bylo řízení oficiálně obnoveno. To se nestane; nakonec se rozhodnou vzít záležitosti do vlastních rukou a osobně pomstít ohavný zločin. Nikdo z nich ale není připravený na odhalení nečekaného šokujícího tajemství.

1534841_892830540730893_8498566577160627346_o

Julia Robertsová je dlouhodobě považována za jednu z nejoblíbenějších hereček, divákům se vryla do paměti rolí prostitutky ve filmu Pretty Women, kromě této role účinkovala v mnoha dalších filmových snímcích, například v Notting Hill či Erin Brokovich, za jejíž roli získala také Oscara.

Držitelstvím oscarové sošky se může pochlubit i Nicole Kidmanová, která jej získala za snímek Hodiny. Díky filmům Moulin Rouge a Králičí nora byla ještě dvakrát nominovaná. Ejiofor získal nominaci za hlavní roli v historickém filmu 12 let v řetězech.

Režisér a scenárista Billy Ray (nominovaný na Oscara za scénář Kapitána Phillipse a tvůrce snímků Hunger Games a Na odstřel) natočil Tajemství jejich očí podle argentinského románu i filmu, který získal Oscara pro Nejlepší cizojazyčný film. Postava, která se musí vyrovnat s těžkou osobní ztrátou, byla původně mužská. Ovšem ve chvíli, kdy o roli projevila zájem Robertsová, Ray hotový scénář předělal a roli změnil na ženskou.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay.com