Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, i letos si pro nás největší světový technologický veletrh CES, tradičně pořádaný v Las Vegas, přichystal novinky, které jsme doposud vídali možná tak ve sci-fi snímcích z „továrny na sny“. Zde je výčet těch nejzajímavějších / nejpodivuhodnějších výrobků, které se možná již v blízké budoucnosti stanou nedílnou součástí našeho běžného života. Co vy na to?

1) LG prototyp OLED rolovacího displeje:

Tento druh displeje nám slibuje budoucnost kdy monitor, který denně využíváme v běžném životě, stačí v případě potřeby (např. na cestách) srolovat a vložit třeba do kapsy nebo do tašky.

Samotný displej je tenký jako papír a OLED panely skvěle pracují na dotyk.

2) GENWORTH R70I – EXOSKELETON, který vám pomůže zestárnout:

Oblek EXOSKELETON je navržen tak, aby lidem, kteří si ho zkusí, navodil stejné a nadmíru reálné pocity klasického „čtyřicátníka“. Oblek přidává na váze, omezuje pohyb a simuluje nespočet zdravotních problémů a situací spojených se stárnutím.

3) Hits from the phone: JUPITER IO 3 aneb „telefon, co se dá vykouřit“:

Lidé ze společnosti VAPORCADE spojili své síly, aby dvě doposud odlišné technologie sjednotili do podoby revolučního přístroje. JUPITER je chytrý telefon, který vám umožní volání a kouření z jediného přístroje. Vynálezce John Cameron, vědec Seamus Blackley, podnikatel Paul Rock a majetkový inženýr Dean Becker vytvořili společnost, která nemá doposud v jiném podobném průmyslu obdoby. JUPITER IO 3 je 3G smartphone s podporou Android KitKat 4.4. Cena je stanovena na 299 dolarů. Životnost baterie je 16 hodin.

Další specifikace, jako je fotoaparát nebo procesor, nejsou doposud známy. V následujících měsících chystá společnost vydat model 4G, v hodnotě 499 dolarů. Po připojení kazety s náplní (cena se pohybuje okolo 15 dolarů – na výběr jsou příchutě jako mentol, broskev nebo káva) stačí jen zasunout náustek a „zapálit si“. Nicméně baterie je propojená, pro silné kuřáky tudíž špatná zpráva v případě věčně vybité baterie. Takže, nabíječku s sebou!

ZDROJ: theverge.com