Losangeleské sídlo zakladatele magazínu Playboy, Hugha Hefnera, můžete pořídit v ceně 200 milionů dolarů (v přepočtu 5 miliard korun). Podmínkou prodeje však je, že v ní bude Hefner (89) i nadále bydlet, sdělila agentura AP. Podle výkonného ředitele časopisu, Scotta Flanderse, je důvodem prodeje investice do obchodních aktivit.

Prodej vily, proslavené díky divokým večírkům Hefnera a jeho „sexy zajíčků“ přichází v době, kdy Playboy končí s nahotou. Poslední celebrita, která měla tu čest zapózovat pro obálku proslulého magazínu zcela nahá, nebyl nikdo jiný než vnadná sexy záchranářka ze seriálu Pobřežní hlídka, Pamela Anderson.

Počínaje březnovým číslem budou čtenáři marně pátrat po fotografiích kompletně svlečených žen. V roce 2014 zmizela nahota i z webových stránek Playboye. Magazín, ve kterém se objevily ženy z řad filmového nebo hudebního průmyslu, by rád oslovil širší okruh čtenářů.

Dnes už legendární zakladatel populárního pánského magazínu, Hugh M. Hefner jinak známý pod přezdívkou „Hef“, který se zasloužil o zrestaurování populárního nápisu „Hollywood“  nebo produkci prvního celovečerního filmu z dílny britských „Monty Pythonů“, přišel s nápadem čistě pánského magazínu již při svém univerzitním studiu psychologie v Illinois. Po obdržení bakalářského titulu v roce 1950 pracoval coby reklamní textař časopisu Esquire.

Hefner chtěl nechat vzniknout podobně laděnému avšak mnohem lepšímu magazínu. Původní název „STAG PARTY“ neboli „rozlučka se svobodou“ nakonec vystřídal celosvětově známý „PLAYBOY“ , který podle Hefnerových slov: „reflektoval vysokou životní úroveň a sofistikovanost“. Úspěch prvního vydání s fotografií zcela nahé Marilyn Monroe (snímek byl pořízen dlouho před začátkem její filmové kariéry) v čele na sebe nenechal dlouho čekat a senzace byla na světě.

(Hugh Hefner zamlada ve snímku „SHORTS“ z roku 1963)

Nám všem známé logo „zajíčka s motýlkem“ se objevilo již v druhém vydání časopisu a stalo se ochrannou známkou společnosti Playboy, která zaznamenala svůj „zlatý věk“ v době sexuální revoluce v 60.letech 20.století.

Hefner, který byl v roce 1998 uveden do slavné Síně slávy, si již před pár lety pohrával s myšlenkou realizace biografického celovečerního filmu o jeho životě. V užším výběru hereckých adeptů, kterým by připadla role Hefnera, jsou Leonardo DiCaprio a Robert Downey Jr.

Zdroj: ČTK
Foto: The Agency, Beverly Hills, US