Dr. Refaai Hamo, jehož příběh oslovil miliony lidí skrze populární facebookovou skupinu Humans Of New York, bude hostem americké první dámy Michelle Obama.

Syrský uprchlík navštíví každoroční projev prezidenta Baracka Obamy o stavu unie. Vědce Refaaie Hamo představil světu Brandon Stanton, který vede úspěšnou facebookovou stránku Humans of New York, kde sdílí fotografie a příběhy obyčejných lidí. Hamo, který bojuje s rakovinou, utekl s rodinou se Sýrie poté, co mu raketový útok zabil ženu a dceru. Momentálně se snaží začít nový život v Michiganu.

V rozhovoru se Stantonem, který proběhl v Turecku před příjezdem rodiny do USA, se Hamo svěřil, že má neustálé bolesti kvůli neléčené rakovině, jelikož na její léčbu neměl potřebné zdravotní pojištění.

Po přečtení jeho příběhu založil herec Edward Norton sbírku na pomoc vědcovy rodiny. Příspěvek se dostal i k prezidentu Obamovi, který rodinu přivítal do Spojených států a Bílý dům posléze oznámil, že doktor Hamo se zúčastní výročního projevu o stavu unie. K dalším hostům patří několik válečných veteránů a vojáků, včetně tří mužů, kteří zabránili útoku na palubě vlaku mířícího do Paříže.

Autor Humans Of New York, Brandon Staton, řekl pro New York Daily News, že je velmi šťastný, že doktor Hamo byl vybrán, aby reprezentoval uprchlíky. „Uprchlíci předně hledají bezpečí, normální stav a šanci nějakým způsobem k tomu přispět. Myslím si, že doktor Hamo reprezentuje tento postoj velmi dobře a je správné, že je poctěn,“ dodal Stanton.

Zdroj: Buzfeed.com, Facebook