Peking je středověké, ale zároveň velmi moderní hlavní město Čínské lidové republiky. Ve městě žije něco kolem 20 milionů lidí a nachází se zde celá řada paláců, muzeí, chrámů a památníků – například velmi známá Brána nebeského klidu, Chrám nebes nebo Zakázané město. V roce 2008 hostil letní olympijské hry. Nedaleko od Pekingu se také nachází Velká čínská zeď.

Nizozemské královské aerolinie KLM právě nabízí v akci zpáteční letenky z Prahy do Pekingu za 10 990 Kč (termín si zvolíte v kalendáři)

https://www.pelikan.cz/

Ke vstupu do Číny je nutné vízum, které se dá zajistit na čínské ambasádě v Praze za poplatek 40 dolarů.

Příkladový termín 3. 5.-12. 5. 2016 (8 nocí v Pekingu) vychází na osobu od 13 392 Kč.

Levnější, avšak velmi hezký apartmán pro dvě osoby dále od centra stojí 600 Kč/noc.

http://www.booking.com/hotel/cn/xin-de-gong-yu

Slušný 3hvězdičkový hotel v centru s krytým bazénem stojí 1200Kč/noc/pokoj.

http://www.booking.com/hotel/cn/bei-jing-jing-du-yuan-bin-guan

Luxusní 5hvězdičkový hotel s wellness v centru stojí 3270 Kč/noc/pokoj.

http://www.booking.com/hotel/cn/grand-millennium-beijing

Zajímavosti

Náměstí Tiananmen – největší náměstí světa Tiananmen je nejen centrem Pekingu, ale i celé čínské říše. Na jeho severu stojí Brána nebeského klidu, kterou projdete do areálu Zakázaného města.

Zakázané město – obrovský komplex chrámů a náměstí známý jako Zakázané město v srdci Pekingu sloužil v minulosti jako nedostupné sídlo čínských vladařů.

Chrám nebes – chrámový komplex modrých střech a místo císařských modliteb za dobrou úrodu – to je Chrám nebes ležící jižně od centra města.

Letní palác – v něm trávili nejvyšší představitelé Číny minulých století volné chvíle, aby se zde skryli před pronikavým letním sluncem i strastmi hlavního města.

Velká čínská zeď – v okolí Pekingu naleznete také jeden ze 7 divů světa, nejvíce je navštěvována z místa jménem Badaling, které je vzdáleno jen 80 km severně od Pekingu.

Hrobky císařské dynastie Ming – nachází se 50 km severozápadně od Pekingu a jsou místem odpočinku 13 císařů dynastie Ming. Nejvýznamější hrobkou je Dingling, kde byl odkryt i podzemní palác. Druhou zpřístupněnou hrobkou je Changling, ostatní hrobky jsou zatím uzavřeny.