Zpěvačky Barbora Poláková, Ewa Farna, Petra Göbelová a dívčí skupina K2 vyvracejí předsudky, že ženy nemají smysl pro humor a sebeironii. V klipech z loňského roku Nafrněná, Mám boky jako skříň, Normální žena a Kopie se vysmívají pokrytectví v přátelství dívek, kritikům ženských postav, snaze o dokonalost a kopírování svých idolů.

„Podle mě je strašně důležité být schopný si ze sebe udělat srandu a brát svoje problémy s nadhledem, protože jinak by se z toho člověk mohl taky jednoduše zbláznit. Nehodlám se přetvařovat a tvrdit, že jsem dokonalá, protože to není nikdo z nás,“ řekla ČTK mladá písničkářka a multiinstrumentalistka Petra Göbelová. Finalistka pěvecké soutěže Czechtalent ve Zlíně v ironickém klipu k písni Normální žena ztvárňuje dívky, které se tváří, že si nepřipouštějí žádné problémy.

Zpěvačka Ewa Farna uvedla loni na internetu premiéru své písně Mám boky jako skříň. Tou odpovídá s humorem na neustálou kritiku své váhy bulvárním médiím, která se podle jejího názoru více věnují jejímu velkému pozadí než muzice.

„Mám ráda svůj zadek,“ vzkazuje Farna v klipu s vlastním textem a převzatým hitem zpěvačky Meghan Trainorové All About that Bass. „Mám od pánbíčka boky jako skříň. Co naplat, když k tomu ráda jím?“ zpívá Farna ve skladbě, jejíž různé parodie se v krátké době objevily na sociálních sítích spolu s množstvím internetových diskusí.

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková smysl pro sebeironii ukázala už ve starším klipu Kráva, před koncem loňského roku na něj navázala klipem Nafrněná. Jeho děj se odehrává v baru, kde si kamarádky povídají a pomlouvají ostatní holky. Poláková si na natáčení pozvala Ivanu Chýlkovou, Marthu Issovou, Lenku Krobotovou, Annu Polívkovou, Janu Strykovou, Hanu Vagnerovou, Sandru Novákovou a další. Ve videoklipu natáčeném před jejím porodem se v roli vyhazovače objevil také Polákové přítel Pavel Liška. I přes vyznění klipu prý Poláková věří v přátelství mezi ženami. „Dvacet hereček přijelo zadarmo natočit klip ve svém volnu jen tak, protože se jim prostě chtělo,“ podotkla.

Trio rockerek ze skupiny K2 natočilo klip ke skladbě Kopie ze svého nového alba Tři. V textu upozorňují na dívky, které kopírují už mnohokrát kopírované idoly. „Chtěla bych pusu jako Angelina, oči jako Megan Fox s postavou Jessicy Alba,“ zpívají K2 v písni poukazující na obtíže hledání vlastního stylu. Vedle herečky a modelky Foxové mimo jiné jmenují kontroverzní herečku Miley Cyrus nebo obracejí pozornost na styl oblékání Lady Gaga. „Jsem jen kopií kopie jiný kopie a tahle snaha, ta mě jednou zabije,“ zpívají v refrénu.

 

Praha 2. ledna (ČTK)