Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Alexander Yakolev je fotograf pocházející z Moskvy a na následujících ohromujících fotografiích ukazuje nejen svůj talent, ale také nadání elegantních a energických tanečnic. Snímky vznikaly v jeho studiu, kde na portrétech zachytával tanec v různých momentech a pozicích. Sílu a ladnost pohybu ještě umocnil černým pozadím a zefektivnil použitím mouky aplikované přímo na modelkách, které tak v pohybu černobílé fotografii dodaly potřebnou svižnost a šmrnc.

Yakolev nabízí divákům možnost plně ocenit dokonalost pohybujícího se těla, v celé jeho kráse. zachytil pohyb zmrazený na snímku v momentě, kdy každá figura vyjadřuje určitou emoci a kdy je těžké, i ve spojení s krásou ženského těla, se dívat jinam.

Umělec dříve studoval v Rusku fakultu práva, ale nakonec našel svou skutečnou vášně v tanečních fotografiích. S těmito sériemi pod názvem „The Mirages“ Yakolev využívá jednoduchého prvku mouky, která jako jemný pudr umožňuje zobrazit pohyb v umělecké podobě. Jeho fotoaparát zachycuje každý pohyb tanečnice i s každým jednotlivým zrníčkem bílé mouky, jak se zmítá okolo lidského těla a zdůrazňuje jednotlivé rysy svalů na těle, obličeji, ve vlasech i končetinách.

Jeho kolekce je dech beroucí, expresivní a energická.

alexanderyakovlev1 alexanderyakovlev2 alexanderyakovlev3 alexanderyakovlev4 alexanderyakovlev5 alexanderyakovlev7 alexanderyakovlev8 alexanderyakovlev9 alexanderyakovlev10 alexanderyakovlev11 yakovlevsballet3 yakovlevsballet4 yakovlevsballet6 yakovlevsballet7 yakovlevsballet8 yakovlevsballet9 yakovlevsballet10 yakovlevsballet11 yakovlevsballet12

Fotograf Alexander Yakovlev: Website | Facebook | Instagram

Zdroj: mymodernmet.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »