Chcete se na chvíli ohřát v teple Spojených arabských emirátů? Odpočinout si u moře nebo zažít nákupy v největším nákupním centru světa – Dubai Mall? Spatřit (zatím) nejvyšší budovu světa Burj Khalifu s výškou 828 metrů nebo nejluxusnější a jediný 7-hvězdičkový hotel na světě Burj Al Arab?

Máte ideální příležitost!

Společnost Pelikán nabízí zpáteční letenky s libovolným termínem do konce února z Prahy do Dubaje za částku 5990 Kč (termín si zvolíte v kalendáři).
https://www.pelikan.cz/cz/calendars/list/3188

Příkladový termín 29. 1.-5. 2. 2016 (7 nocí) vychází na osobu od 10 350 Kč.

Ubytování doporučuji ve čtvrti Dubaje – Sharjah. Některé hotely nabízí i bezplatnou kyvadlovou dopravu přímo do centra Dubaje a zase zpět.

Nejlevnější 3hvězdičkový hotel začíná na částce 1245 Kč/noc/pokoj:
http://www.booking.com/hotel/ae/citymax-al-wahda.cs.html

Pokud byste měli zájem o hotel na pláži, z vlastní zkušenosti mohu doporučit tento za 2025 Kč/noc/pokoj:
http://www.booking.com/hotel/ae/beach-sharjah.cs.html

A luxusnější 5hvězdičkový hotel také přímo na pláži s výborným hodnocením za 2960 Kč/noc/pokoj:
http://www.booking.com/hotel/ae/radisson-sas-resort-sharjah.cs.html

Z letiště se dostanete pohodlně a levně metrem po celé Dubaji. Nebo si můžete vzít místní taxi, které je velmi levné – nebojte se smlouvat. Určitě se také vyplatí zvážit zapůjčení auta, jelikož Dubaj doslova leží na ropě a benzín díky tomu stojí jen něco kolem 9 korun za litr.

Zajímavosti

Burj Khalifa – tento mrakodrap při své návštěvě Dubaje rozhodně nesmíte vynechat – je aktuálně nejvyšší budovou světa. Burj Khalifa, v překladu Chalífova věž, byla postavena v letech 2004-2010 a ihned se stala turistickým cílem celé Dubaje. Kromě samotné výšky drží Burj Khalifa i další rekordy jako třeba nejvyšší nekotvená stavba, nejvyšší obytná budova či nejvýše položená mešita, kterou v budově také najdete. Zajímavostí je, že výtahy do tohoto mrakodrapu dodala česká firma.
Můžete navštívit vyhlídku ve 124. patře ve výšce 452 m – doporučuji při západu slunce.

dubaj1

Dubai Mall . jedno z největších obchodních center světa zabírá plochu 35 hektarů a leží v těsné blízkosti Burj Khalify. Nabízí okolo 1200 obchodů s nejrůznějším zbožím. Uvnitř se také nachází největší aquarium světa zapsané v Guinnessově knize světových rekordů nebo vodopád.

The Mall of the Emirates – další velký a známý obchodní dům, který můžete v rámci prohlídky Dubaje navštívit, i když nechcete nakupovat. Právě v The Mall of the Emirates se na ploše 3000 m² nachází největší krytá sjezdovka světa. Stačí přijít, půjčit si vybavení a lyžovat.

Burj Al Arab – je symbolem Dubaje. Podobně jako je Eiffelovka symbolem Paříže či pyramidy symbolem Egypta. Je jediným 7-hvězdičkovým hotelem na světě a se svými 321 metry je druhým nejvyšším hotelem na světě. Cena za noc začíná na částce 50 000 Kč. Mnoho turistů zde čeká u výjezdu z hotelu, aby spatřili ty nejluxusnější vozy, které dovnitř vjíždějí a vyjíždějí.

Dubai Miracle Garden – největší botanická zahrada na světě, která fascinuje tím, že se vlastně nachází uprostřed pouště. Rozhodně stojí za návštěvu, nejlépe před soumrakem, protože za tmy je možná ještě krásnější než ve dne. Dostane vás spoustou motýlů a tisíci květy formovanými do nejrůznějších 3D obrazů, třeba miniaturu Burj Khalify, chaloupky a domečky, zvířaty nebo obrovskými srdci.