Kdo je nejvíce nenáviděný muž v Kolumbii? Moderátor soutěže Miss Universe Steve Harvey, který v neděli omylem vyhlásil špatnou vítězku, shodují se ve svých komentářích uživatelé sociálních sítí. Zkoprnělá Kolumbijka musela přenechat korunku zástupkyni Filipín, která tak podle fanoušků „přišla o svou chvilku slávy“. „Mám pocit, že ona i naše země byly okradeny o vítězný okamžik, je to ostuda,“ píše jeden z uživatelů Facebooku.

Při vrcholném okamžiku klání, kdy se obě dívky držely za ruce v očekávání jména vítězky, se Harvey spletl a za novou královnu krásy označil Kolumbijku Ariadnu Gutiérrezovou. Pak ale musel přiznat, že došlo k omylu, a jako vítězku jmenoval Filipínku s německými kořeny Piu Alonzovou Wurtzbachovou. Za přešlap se omluvil. „Cítím se strašně,“ uvedl ve svém tweetu Harvey, na jehož konto už na internetu koluje řada vtipů.

Nešťastný moderátor se navíc „sekl“ podruhé, když v omluvném tweetu napsal v angličtině špatně název Kolumbie i Filipín. Později to napravil.

Mnoho lidí ale celou záležitost smetlo s tím, že chyby se prostě stávají. „Chybovat je lidské, odpouštět božské,“ napsal Harveymu jeden z uživatelů. Další vyzývali k tomu, aby se lidé zachovali dospěle a přestali posílat Harveymu nenávistné komentáře. „Živý přenos v sobě nese riziko lidské chyby,“ uvedlo v prohlášení vedení Miss Universe, které se oběma ženám, jejich rodinám i příznivcům omluvilo.

Další pisatelka na Twitteru má za to, že celý incident byl jen předem naplánovaným marketingovým tahem, protože „jinak by se na to nikdo nedíval“.

Podobná událost se stala před dvěma lety při lokální soutěži Miss Universe Canada, jejíž vítězka se pak účastní globální Miss Universe. Organizátoři tehdy vyhlásili kanadskou královnou krásy Denise Garridovou. Ta si ale korunky užívala pouhých 24 hodin, než se na chybu přišlo, a při náhradním ceremoniálu byla vítězkou vyhlášena Riza Santosová.

Las Vegas 21. prosince (ČTK)