Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová je už několik týdnů zasnoubená. Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku požádal o ruku její přítel hokejista Radek Meidl, s nímž tvoří pár rok a půl. Na svatbu ale pětadvacetiletá tenistka nespěchá, Magazínu Dnes prozradila, že v příštím roce ještě určitě nebude.

Petra_Kvitova_Final_Fed_Cup_2011

Žádostí o ruku těsně před pražským finále Fed Cupu v polovině listopadu Meidl Kvitovou překvapil. „Nečekala jsem ji tak brzo. I když jsem tušila, že se něco chystá. Překvapení mu totiž moc nejdou,“ řekla Kvitová Magazínu. „Prstýnek jsem na začátku ani nenosila a holkám v týmu jsem to prozradila až po vítězství, aby se zbytečně nemluvilo o něčem jiném,“ dodala.

977px-Petra_Kvitová_at_the_2010_US_Open_01

Meidl, jenž hraje za extraligový Třinec, o zásnubách několik týdnů rozmýšlel. O jeho úmyslech věděla jen manažerka Kvitové, s níž konzultoval velikost prstýnku. „Byl jsem nervózní, přišel jsem domů po zápase, Petra byla ve sprše a já už to nemohl vydržet. Zase by mi někam odjela. Tak jsem na sebe hodil sako, ona vylezla v pyžamu, čistila si zuby, ještě měla skoro pastu u pusy, já držel v ruce krabičku…,“ popsal velký okamžik Meidl.

Praha 17. prosince (ČTK)