Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Luxusní rezidence Chateau Louis XIV, která se nachází nedaleko Paříže, se prodala za více než 275 milionů eur (7,4 miliardy Kč). To je nová rekordní cena za prodej nemovitosti určené k bydlení, uvedla s odvoláním na informované zdroje agentura Bloomberg. Nový majitel je z Blízkého východu.

Sídlo v parku o rozloze 23 hektarů je mezi Versailles a Marly-le-Roi. Rezidence inspirovaná panskými sídly ze 17. století zahrnuje podle údajů developerské společnosti Cogemad nejmodernější technologické prvky a její stavba trvala tři roky. Součástí sídla je mimo jiné akvárium, kino anebo vinný sklep, venku je pozlacená kašna.

2_gloicd

Dosavadní potvrzená rekordní cena za prodej realit určených k bydlení je z roku 2011, a to za střešní byt v Londýně. Cena tehdy činila 221 milionů USD (v dnešním kurzu 5,5 miliardy Kč).

1450217573227

Vilu v jižní Francii za 390 milionů eur se chystal koupit ruský miliardář Michail Prochorov, nákup ale nedokončil. Soud v roce 2010 rozhodl, že kvůli nedokončenému nákupu Prochorovovi propadne desetiprocentní záloha.

1450217327937

Developerská společnost Cogemad se podle svých internetových stránek zaměřuje na budování domů ve Francii a Rusku.

Paříž 16. prosince (ČTK)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »