Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Většina žen si myslí, že porodem jejich život tak nějak skončí. Hlavně, co se týká jejich mladistvého vzhledu. Bojí se, že přijdou o své sexy křivky (pokud tedy předtím nějaké měly), že jejich tělo ztratí pevnost, poklesnou jim prsa, udělá se bříško a nakyne zadek. A ono to tak i může být, pokud s tím ovšem nebudou něco dělat.

01-angelina-jolie-brad-pitt-kids-w724

Řada žen si totiž stěžuje, není spokojená, jenže ve skutečnosti je kus práce mezi slovem chtít něco změnit a skutečně to udělat. Pak ženská nemůže čekat, že bude vypadat jako před těhotenstvím, pokud s tím něco neudělá, pokud se už během těhotenství nebude kontrolovat a hlavně pokud po porodu nezačne makat. Samo to totiž nepůjde a hormony jsou potvory, takže odteď už to bude s udržováním postavy jenom těžší a těžší.

Naštěstí tu máme ale stále spoustu žen, kterým není jedno a nikdy nebylo jedno, jak vypadají, a starají se o sebe celý život. A právě tyto ženy pravděpodobně ani v mateřství nezmění své zvyky a budou na sobě dál pracovat a možná se snažit i víc, než dřív, jen aby se na nich mateřství nepodepsalo.

child-786697_1920

Hlavním poselstvím tohoto článku je všem ženám vzkázat: „Těhotenstvím a dítětem svět nekončí!“ Můžete být i nadále krásné, mladistvé, sexy a atraktivní. Vždyť se podívejme kolem sebe, kolik krásných žen s kočárkem potkáme na ulicích, kolik maminek běhá nebo bruslí s miminky v parku a je zkrátka vidět, že jim na nich samých záleží. A inspirovat se můžeme i u hvězdných maminek nebo modelek, jejichž kariéra porodem rozhodně neskončila. Ty ale budeme brát s rezervou, protože si uvědomujeme, že je vzhled živí a že mají čas věnovat se sami sobě a mají peníze na to, aby se jim někdo o děti postaral. Přesto je ale nemůžeme odsuzovat a říkat, že své tělo snů získaly zpět zadarmo. Rozhodně za tím stojí hodiny a hodiny dřiny v posilovně a další hodiny péče o tělo. Výhodou slavných maminek je tak možná čas, za který své tělo získají zpátky. Nevýhodou je všudypřítomný drobnohled bulváru, i když i právě ten je možná žene kupředu.

24-gwen-stefani-kingston-rossdale-h724

Podívejme se na konkrétní příklady žen ze světa i u nás, v našem malém českém rybníčku, které dokázaly, že mateřství nemusí nutně znamenat ztrátu atraktivity nebo třeba modelingové kariéry. Ze zahraniční uveďme příkladem modelky spodního prádla Victoria´s Secret, kde z hlavních představitelek mají téměř všechny děti a přitom vesele pokračují v kariéře dál. Jmenovitě Lily Alridge, Doutzen Kroes, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio či Adriana Lima. Z našich modelek můžeme zmínit Andreu Verešovou, Lucii Hadašovou nebo Simonu Krainovou. Z dalších celebrit pak třeba Angelinu Jolie, Katie Holmes, Victorii Beckham, Jessicu Alba, Heidi Klum, Kate Hudson nebo Gwen Stefani.

Jednou z Češek, které mateřství fyzicky nezměnilo, je i Andrea Klimovová, modelka a fotomodelka, která nemusela po porodu svojí práci pověsit na hřebík. Naopak, je stále krásná a atraktivní i dnes, s několikaměsíčním miminkem v náruči. Přesvědčit se můžete na následujících fotografiích, které nafotila exkluzivně pro náš magazín EYEmag.

IMG_1156

IMG_1033bw  IMG_1215 IMG_0965IMG_1272

Foto: Glamour.com, iDnes.cz, Martin Buček (www.fotoprotebe.com)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »