Speciální vánoční koncerty s mnoha hosty nabízejí interpreti popové, rockové, jazzové i lidové hudbu. Někteří už v listopadu zahájili vyprodané koncertní šňůry, popové hvězdy se pravidelně objevují v pražské Lucerně nebo O2 areně. Vzhledem k velkému zájmu ze strany umělců i diváků je nutné například Velký sál pražské Lucerny zarezervovat na dlouhé měsíce dopředu. 

Vánoční koncert poprvé absolvuje kapela Kabát, která se 15. prosince představí v O2 areně. „Není to tak, že si chceme s fanoušky zazpívat koledy. Prostě jsme si řekli, že jsme vánoční koncert ještě nezkusili, i když my bychom se více hodili jako čerti na Mikuláše,“ řekl ČTK zpěvák Josef Vojtek.

concert-768722_1280

Svůj první vánoční swingově laděný koncert připravila na 15. prosince v pražském Divadle Hybernia zpěvačka Ilona Csáková. Hostem bude zpěvák Václav Noid Bárta. Koncert se ponese v duchu blues a swingu.

Držitelka devíti Zlatých slavíků Hana Zagorová se skupinou Boom! Band Jiřího Dvořáka zazpívá 18. prosince v pražské Lucerně. Helena Vondráčková se v pražské Lucerně představí 20. prosince a do programu zařadila osvědčené hity. Hlavním hostem večera bude Těžkej Pokondr.

Petra Janů zazpívá na dvou vánočních koncertech 18. prosince v Olomouci a 19. prosince v Domě kultury Zdounky za doprovodu pianisty Karla Štolby. Se skupinou Golem se pak představí 20. prosince v Lomnici nad Popelkou.

Flocons2

V duchu předvánoční atmosféry a vrcholícího adventního období jsou laděny také koncerty s názvem Bílé Vánoce Lucie Bílé. Nabitý program turné vyvrcholí 23. prosince vystoupením v plzeňské Měšťanské besedě, Bílou doprovází kapela Petra Maláska.

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Pěkná, pěkná, pěkná tvoří program, kterým vyprodává sály zpěvák Janek Ledecký. Letošní vánoční turné odstartoval 28. listopadu v Olomouci a končí 20. prosince v Rožďalovicích. „V Praze letos budeme dělat opět dva koncerty 15. a 16. prosince v divadle Broadway, protože jsme to loni měli vyprodané víc než dva měsíce dopředu,“ podotkl zpěvák, s nímž opět vystoupí smyčcový M. Nostitz Quartet. Hostem turné bude Šárka Adámková.

Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou baví návštěvníky svých vánočních koncertů už od 25. listopadu Tomáš Kočko & Orchestr. Návštěvníci turné, které 21. prosince skončí v Kroměříži, uslyší i evropské koledy, například katalánskou E la don don verges María.

christmas-ornament-1042545_1920

Vánoční koncert Michala Prokopa se letos uskuteční 22. prosince v pražském Foru Karlín. Zpěvák představí nejen se svou kapelou Framus Five, také si ke spolupráci přizval Vladimíra Mertu, Romana Dragouna a jazzové Skety.

Šestičlenná jazzová formace Prime Time Voice 17. prosince zahraje v Říčanech u Prahy na akci Jazzové Vánoce, 20. prosince na galakoncertě v Měšťanské besedě v Plzni a 21. prosince zakončí letošní koncertování vánočním koncertem v pražském klubu AghaRTA. Kapela, která letos úspěšně debutovala na londýnské jazzové scéně bude mezitím 19. prosince reprezentovat českou vokální jazzovou scénu na festivalu Jazz in der Burg v Německu.

Kapela Tři sestry završí celoroční oslavy 30. výročí svého vzniku 22. prosince samostatným koncertem v O2 areně. Jako předkapela vystoupí soubor Doctor P.P. „Naši fanoušci vědí, že se mají na co těšit. A ti, co nás neznají, měli by to zkusit. Advent se k takové trachtaci logicky nabízí, o svátcích pak budou mít čas se dát dohromady,“ uvedl k vánočnímu koncertu kapelník ing. Magor.

christmas-cookies-553457_1920

Praha 14. prosince (ČTK)