Britská popová hvězda Elton John vystoupí 26. listopadu příštího roku v pražské O2 areně. Jeden z nejúspěšnějších umělců v historii populární hudby s doprovodnou kapelou představí největší hity své více než čtyřicetileté kariéry. Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více než 200 milionů kopií. ČTK o tom dnes za pořádající společnost Live Nation informoval Petr Novák.

„Zazní hity jako Daniel, Candle In Wind, I ́m Still Standing nebo Can You Feel The Love Tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v animovaném filmu Lví král,“ uvedl Novák.

Elton John

 

Vstupenky v cenách od 1590 do 2690 korun budou v prodeji od 16. prosince.

Nositel Řádu britského impéria se do Prahy vrátí po třech letech od své poslední návštěvy. V zaplněné pražské O2 areně v roce 2013 představil své tehdy aktuální album The Diving Board a největší hity své dlouholeté kariéry.

6248038896_0b3c888163_b

Britský sir, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, se populární hudbě věnuje více než 40 let. Proslavil se ale i svými dalšími aktivitami – podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví. Poprvé se v Praze představil v roce 1984 v tehdejším Paláci kultury. Do české metropole ale vkročil již v prosinci 1983 coby prezident a majitel anglického fotbalového klubu Watford.

Praha 14. prosince (ČTK)