Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Jistě znáte Segway, vozítko s velkými koly a řidítky, které se ovládá za pomoci přenášení váhy těla. Segway je velký, nepřenosný a poměrně drahý přístroj, který ale i tak určil směr vývoje v osobní přepravě. Možná právě pro jeho nevýhody se na něm ale jeho vynálezce zabil. Toho se ale s naším vozítkem rozhodně nemusíte bát!

Dnes již totiž technologie pokročila o obří kus dál a nabízí nám daleko lepší řešení, než je Segway. Na trh totiž vstoupilo roztomilé a hlavně stylové vozítko zvané Swegway. Od svého praotce Segwaye se v mnohém liší, ale základní charakteristické rysy ho vzdáleně i dnes připomínají.

black (3)

Swegway má menší kola a jeho řízení je mnohem jednodušší, protože nemá řídítka. Dokážete ho tak ovládat pouze vahou vlastního těla a tak můžete v levé ruce pohodlně držet třeba kabelku a s pravou zase telefonovat. Možnostem se u Swegwaye rozhodně meze nekladou! Právě praktičnost je totiž pro nás klíčová.

Red 4

A jaké další výhody má Swegway oproti těm mohutným a předraženým dinosaurům?

Přenositelnost: Díky své váze 10 kilogramů, což je často méně než právě zmiňovaná dámská kabelka, lze Swegway lehce přenášet v ruce. Takže se ho nemusí bát ani něžné pohlaví.P1040194 (3)

Dostupnost: Oproti ceně Segwaye, která se pohybuje kolem 150 tisíc korun, lze v obchodě Swegway koupit už od 13 tisíc korun. Mít vozítko, dopravní prostředek na motor, za nižší cenu než profláklý jablíčkový telefon, to už stojí za zváženou.

Bezpečnost: Swegway je naprosto jednoduchý na ovládání a naučíte se to už za pár minut. Navíc vám při využívání jeho služeb nehrozí žádné nebezpečí.

Praktičnost: Mezi další výhody Swegwaye patří jeho dojezd, který je kolem 15 kilometrů na jedno nabití, což z něho dělá praktického pomocníka pro každý den. Jedno nabití přitom trvá pouhé 2 hodiny.

Nosnost toho vozítka je až 110kg, takže se už nemusíte trápit, kolik kilo zase přes vánoce přiberete, a klidně se pusťte do jídla s radostí. Omezeny nejsou ani osoby většího vzrůstu nebo nákupní maniaci, kteří své úlovky na Swegwayi snadno odvezou.

Navíc naučit se jezdit na Swegwayi je lehké a zvládnete to již za 5 minut.

P1040176 (1)

Swegway je poměrně nová záležitost, která má v současnosti po světě řadu adaptací v názvu, jako jsou například IOHawk, PhunkeeDuck, AirBoard či Smart balance scooter. Nicméně všechny lze označit jako Swegway.

Kde ho sehnat?

V České republice můžete zakoupit toto vozítko například v obchodě Swegway.cz, kde ho nabízejí za 12.990 Kč.

Znamená to tedy konec chůze?

Nemyslíme si, že by toto vozítko z našich životů nadobro odstranilo potřebu chodit pěšky. Nicméně se jedná o velmi zajímavou alternativu osobní dopravy zejména po městě, pokud vás nebaví jezdit na kole nebo pokud vám to nedovoluje vaše oblečení, obuv či zaměstnání.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »