Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Už jsme vám tento podzim přinesli hned několik různých foto sérií, kde jsme vám ukázali, jak dokáže být toto roční období krásné. Listí na stromech se barví do desítek tónů, což společně s tajemným mlhavým počasím vytváří úžasné scenérie ideální pro vytváření dech beroucích fotografií. 

Tentokrát se ale trochu vzdálíme od naší milované domoviny a zabrousíme až do daleké Číny. I tam totiž podzim a jeho barvy přináší neskutečné výjevy, které vás určitě ohromí stejně jako tamější obyvatele.

Posledně fotografy zaujal 1 400 let starý strom Gingko Biloba (jinan dvoulaločný) rostoucí v zahradě vedle buddhistického chrámu Gu Guanyin v Zhongnanských horách. Už od poloviny listopadu postupně shazuje na zem tisíce svých žlutých listů, čímž většinu pozemku zabarvil do žluta jako listový oceán. Ve spojení s nádhernou okolní přírodou se tak tento obraz stal oslavou podzimu.

1400-old-ginkgo-tree-yellow-leaves-buddhist-temple-china-5

Jinan je statný strom s kuželovitou korunou dorůstající do výšky 30 až 40 metrů a bývá někdy označován jako „živoucí fosílie“, protože i přes všechny drastické změny klimatu zůstala jeho fyziologie beze změny po více než 200 milionů let. Jedná se tak o živý odkaz do dob, kdy zemi vládli dinosauři. Přestože se s ohledem na současné přírodní podmínky jeví jako rostlina nenáročná, zůstal v přírodě zachován pouze v jediném druhu a jen na malém území v jihovýchodní Číně, kde byl nově „objeven“ pro Evropu.

1400-old-ginkgo-tree-yellow-leaves-buddhist-temple-china-6 1400-old-ginkgo-tree-yellow-leaves-buddhist-temple-china-3 1400-old-ginkgo-tree-yellow-leaves-buddhist-temple-china-2 1400-old-ginkgo-tree-yellow-leaves-buddhist-temple-china-1

Zdroj: boredpanda.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »