V pražském kině Cinestar Anděl dnes za přítomnosti herecké delegace promítnou druhou část filmu Gangster Ka: Afričan. První díl, který zavedl diváky do prostředí organizovaného zločinu v Česku i v exotické cizině, uvedla společnost Bioscop do tuzemských kin 10. září.

Pokračování tuzemská kina nabídnou od 26. listopadu. Tvůrci příběh označují za fikci. Podle autora předlohy Jaroslava Kmenty v něm nejsou konkrétní osoby a nepadne v něm jméno Radovana Krejčíře, nicméně scénář prý z 80 procent vychází ze skutečných událostí.

Soud v Jihoafrické republice 17. listopadu znovu odročil vynesení trestu nad Krejčířem za pokus o vraždu a únos a za pokus o držení drog. Verdikt v případu má padnout 22. února 2016. Krejčíř byl shledán vinným ze zmíněných činů už na konci srpna.

Druhý díl se věnuje působení hlavního hrdiny filmu na ostrově Seychely a v Jihoafrické republice. Tam bude příběh podle Kmenty i končit. Dramatický snímek je dílem režiséra a scenáristy Jana Pachla. V hlavní roli gangstera zvaného Káčko se představil Hynek Čermák, který s Pachlem spolupracoval již na seriálu Cirkus Bukowsky. V dalších rolích se objevili například Predrag Bjelac, Alexej Pyško, Miroslav Etzler, Vlastina Svátková a Jan Révai.

GKa_african_A1_final jpg

Představitel hlavní role Hynek Čermák označil svoji filmovou figuru za ‚zčásti zbabělce, zčásti psychopata‘. Scénář vznikal podle knih Kmenty za pomoci poradců z řad policie. „K projektu Gangster KA mám tři věci. Zaprvé 18. června 2005 došlo k největší ostudě české policie tím, že při domovní prohlídce utekl ze své vily Radovan Krejčíř. Za druhé po osmi letech můžeme konstatovat, že nastal vývoz organizovaného zločinu za hranice republiky a za třetí – jestli se někomu mohlo zdát, že útěkem Krejčíře skončilo všechno, co se týká podsvětí v České republice – tak mohu konstatovat, že válka kmotrů neustále pokračuje,“ uvedl před časem Kmenta, jehož knihou Kmotr Mrázek byl volně inspirován snímek Příběh Kmotra režiséra Petra Nikolaeva.

Praha 24. listopadu (ČTK)

Foto: www.gangsterka.com