Britská zpěvačka Adele dnes uvedla na trh své nové album nazvané 25. Zároveň oznámila, že album nebude k dispozici na streamingových službách, jako je například Spotify nebo Deezer. Hudební analytici ale podle agentury AFP i tak očekávají, že album 25 bude hitem letošního roku.

adele

Adele se tak vydala stejnou cestou jako Taylor Swift, která se rozhodla nedat své album 1989 na Spotify. Nechce prý, aby se vysílalo zdarma. Také Adelino předchozí album 21 z roku 2011, kterého se po celém světě prodalo na 30 milionů a za které zpěvačka získala šest cen Grammy, je dostupné ke stažení nebo jako CD, ale nikoliv na streamu.

adele2

První singl z alba 25 – Hello – zpěvačka představila koncem října; na serveru YouTube už zaznamenal více než 400 milionů přehrání a poslední tři týdny dominoval špičce amerických hitparád.

Adele, která si vybrala kariérní pauzu na prvního potomka, v rozhovoru s BBC uvedla, že úspěch alba 21 byl ohromující – ona se však rozhodla, že se jí podaří stejně úspěšný návrat. „Dělala jsem si starosti, že se mi už nikdy nepovede vytvořit nic, co by se znovu všem líbilo,“ řekla.

„Začínala jsem si dělat starosti, že když bylo album 21 tak úspěšné, možná by to všem stačilo,“ řekla. „Ale uvědomila jsem si, že by to nestačilo mně. Takže se omlouvám, jsem zpátky, aby vám ze mě zase krvácely uši,“ dodala v rozhovoru s BBC.

Londýn 20. listopadu (ČTK)

Foto: www.adele.com