Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Na vatikánském Náměstí svatého Petra se opět začal stavět vánoční betlém a v noci na čtvrtek k němu přibyl i tradiční vánoční strom. Dvaatřicetimetrový smrk, který byl kvůli přepravě zkrácen na 25 metrů, letos Vatikánu věnovalo Bavorsko, informoval dnes vatikánský rozhlas.

angel-1042546_1920

Oproti předchozím rokům bude hrát všemi barvami: ozdoby vyrobily děti z onkologických oddělení italských nemocnic a motivem byly jejich přání a touhy.

Tradiční betlém pochází tentokrát z italského severu. Věnuje ho tridentská provincie a Sdružení přátel jesliček z obce Tesero. Na pozadí scenérie z okolí Tridentu bude rozestavěno 24 dřevěných postav v životní velikosti v regionálních historických kostýmech.

christmas-ornament-1042545_1920

Přestože betlém a strom na Svatopetrském náměstí budou připraveny už na slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie, jejich oficiální inaugurace a osvětlení je v plánu až o deset dní později, tedy 18. prosince. Tehdy také sponzory i nemocné děti, které se podílely na výzdobě, přijme při zvláštní audienci papež František.

Vatikán 18. listopadu (ČTK)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »