Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začínají veletrhy Caravaning Brno věnující se obytným autům a karavanům a také odborný veletrh divadelní techniky Theatre Tech. V pátek začne další trojice především zábavních veletrhů Sport Life, Dance Life Expo a In-Joy.

Všechny akce končí v neděli a organizátoři chtějí přitáhnout návštěvníky především o víkendu na řadu doprovodných akcí a soutěží. Řekli to dnes na tiskové konferenci. Loni přišlo 42 tisíc lidí, letos se jich očekává ještě více.

bvv_vystaviste_28

Kromě strojírenského veletrhu jde letos o jedinou akci, která zaplní celé výstaviště. „V posledních čtyřech letech počet návštěvníků roste. Drobný zlom byl pouze krátkodobý, když se v roce 2013 poprvé nekonal cyklistický veletrh Bike Brno, šlo o úbytek zhruba 4 tisíc návštěvníků,“ řekl za organizátory Jan Kuběna. Postupně se však podařilo vystavovatele znovu optimisticky naladit. „Připravili jsme na každé z pěti akcí něco nového, takže čekáme, že novinky přitáhnou další zájemce,“ uvedl Kuběna.

Veletrhem pro odbornou veřejnost zůstává výstava karavanů a divadelní techniky. Taneční veletrh a veletrh In-Joy jsou od počátku koncipované jako zábavní s mnoha akcemi pro příchozí, částečně tak funguje i Sport Life, na který přijíždějí čeští sportovci, v pavilonech jsou nachystaná sportoviště a lidé si mohou téměř vše vyzkoušet.

Vzhledem k rostoucí ekonomice se daří klasickým veletrhům a roste i tato pětice akcí. „Zájem o Caravaning je letos rekordní. Zaplněný bude tentokrát celý pavilon. Vrací se řada firem, které v Brně dlouho nebyly a přihlásily se také firmy, které zde budou poprvé. I tento veletrh bude mít řadu doprovodných akcí, které se týkají cestování,“ řekl za organizátory Kuběna. Vypíchl například cestopisné zážitky z výpravy obytnou avií v roce 1978 přes Sovětský svaz, Mongolsko či do Afriky.

bvv_vystaviste_02

Na čtvrtý ročník Dance Life Expo má letos přijít 4000 tanečníků. „Budou se aktivně prezentovat ve třech pavilonech. Vystoupí zde přední české i zahraniční týmy ve 40 tanečních stylech,“ řekl organizátor Martin Fiedler.

Veletrh In-Joy je určený hlavně dětem a zájemcům o počítačové hry, Sport Life zase sportovním fanouškům. Řada akcí z doprovodného programu cílí na děti, aby je sport zaujal. Letos se zde bude prezentovat také řada fitness center. „Je to čím dál populárnější záležitost, proto zde budou i převlékací kabinky a několik míst vyhrazených pro cvičení,“ řekla organizátorka Kristýna Klepáčová.

Hlavní sportovní akcí bude v sobotu od 10 hodin finálový závod mistrovství České republiky v biketrialu, ve kterém až závěrečný díl definitivně rozhodne o novém mistru. Ve hře o titul v kategorii elite jsou obhájce prvenství Martin Kakáč a šestinásobný mistr Václav Kolář. Po škrtnutí jednoho závodu je v lepší výchozí pozici Kolář, který má v průběžné klasifikaci tříbodový náskok a stačí mu skončit za Kakáčem druhý.

runners-635906_1280

V pátek večer budou v rámci veletrhu Sport Life slavnostně vyhlášeni letošní mistři v rallye a sprint rallye. V sobotu se ve dvou blocích uskuteční od 12:00 a od 15:30 Agrotec Rallye Show na volné ploše za pavilonem Z. „Při rychlostních zkouškách na okruhu se nebude měřit čas. Jezdci proto mohou ukázat divákům mnohem více ze svého umění,“ uvedl šéfredaktor motormixu a spoluorganizátor akce Pavel Jelínek. Na startu se mezi 22 startujícími představí i Pavel Valoušek, Martin Vlček a také zpěvačka Olga Lounová.

Pokud se návštěvníci zaregistrují na internetu, mohou si koupit vstupenku za 100 korun, na místě bude stát 170 korun.

Brno 3. listopadu (ČTK)

Foto: bvv.cz