Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Jasně, je skvělé jet k moři, když se můžete celé dny válet na pláži, koupat se a chytat bronz. Nebo jet na hory, když můžete sjíždět sjezdovky, stavět sněhuláky a dávat si horkou čokoládu v profláklém baru po celodenním mrznutí venku. Proč to ale neudělat chytře a vyzkoušet oblíbené destinace tehdy, kdy nejsou plné turistů a mají přesto co nabídnout?

Hory nejsou jen o sněhu a mnohé přímořské destinace mají mnoho zajímavých míst k vidění i ve vnitrozemí. Někdy je možná až škoda, že jste, zaslepeni nabídkou pro masové turisty, neviděli třeba přírodu 50 kilometrů od pláže, nebo jste nepochodili po horách v létě. A jakou další výhodu krom méně turistů má cestování mimo sezónu? No přeci ceny! Zaručíme, že seženete hotely možná až o 50 procent levnější a i veškeré služby a restaurace ve vaší destinaci vás svou cenou příjemně překvapí.

Kam se tedy vyplatí vyrazit i mimo sezónu? Seznam osmi nejzajímavějších míst exkluzivně pro čtenáře Eyemagu:

Barbados

Ideální od konce června do listopadu. V tomto období je většina Karibiku ohrožena nebezpečnými hurikány, jenže Barbados leží podstatně více na východ, než zbytek ostrovů, takže se mu bouřky zdárně vyhýbají. Žádná na ostrov nezaútočila už od roku 1955. V listopadu se navíc na Barbadosu koná festival rumu a jídla.

barbados

Údolí řeky Loire ve Francii

Nejlepšími měsíci pro návštěvu jsou září a říjen. Okouzlí vás nádhernou přírodou, vinicemi, a nejrůznějšími chateau, tolik odlišnými od Louvru. Na podzim je navíc v oblasti přehršel možností, kam vyrazit za vynikající lokální kuchyní – čerstvé houby, dýně, k tomu skvělé víno. Co víc si přát?

francie

Tofino, Britská Kolumbie, Kanada

Kdy sem vyrazit? Od listopadu do února. Možná se vám nebude líbit šedá zimní obloha a sychravé počasí, na druhou stranu teplota tu nikdy neklesne pod nulu. Ideální pro surfaře, protože v zimě jsou zdejší vlny mohutnější, ale také pro pozorovatele bouřek. Zajímavá je také stále lepší a chutnější místní gastronomie specializující se hlavně na mořské plody a ryby.

kanada

Upper Engadin, Švýcarsko

Pokud nejste lyžaři, zajeďte si do Švýcarska od září do listopadu. Tamější podzimní příroda, hornaté scenérie pokryté různobarevnými stromy a listím vás dostane. Pro gurmány se nabízí pochoutky jako fondue, raclette nebo nejrůznější čokolády a sýry.

svycarsko

Benátky, Itálie

Pro návštěvu Benátek je ideální zvolit jakýkoliv termín od listopadu do března, mimo prázdnin, kdy je počet turistů na ostrovech značně nižší. O krásu města ale určitě nepřijdete, naopak. Budete si ji bez houfů a front moci lépe vychutnat. Značně klesají ceny hotelů a vy si tak za ušetřené peníze můžete pochutnat nad italskou kuchyní v některé z vyhlášených restaurací.

benatky

Jackson Hole, Wyoming, USA

Nejlépe se zde vyřádíte od dubna do května, kdy už je v oblasti opravdu málo turistů, takže si můžete v klidu vychutnat rybaření, pěší turistiku nebo pochoutky místní lokální kuchyně.

wyoming

Algarve, Portugalsko

Kdy není špatné sem vyjet mimo sezónu? No přece od listopadu do dubna, protože i tehdy teplota zřídkakdy klesne pod 15 stupňů. Pláž bez turistů či vynikající tamější restaurace si tak budete moci vychutnat ještě lépe, navíc se můžete těšit na nižší ceny nejen za služby a hotely, ale také za letenky.

algarve

Hawaii, USA

Nejlepší termín dovolené na Havaji mimo sezónu je od listopadu do poloviny prosince. V tomto krátkém období ohraničeném obdobím letních dovolených a Vánoc na pláži se vyplatí z toho důvodu, že občasné přeháňky či bouřky ještě zkrášlí přírodu a možná se vám podaří vyfotit duhu s nádherným pozadím.

havaj

Zdroj: www.purewow.com

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »