Evropským hudebním cenám televizního kanálu MTV v neděli večer dominoval kanadský popový zpěvák Justin Bieber, který získal hned pět ocenění mimo jiné pro nejlepšího zpěváka a za nejlepší vzhled. Cenu za nejlepší videoklip si překvapivě odneslo hiphopové duo Macklemore a Ryan Lewis, napsala agentura AFP.

Davy jásajících fanynek Bieber během večer potěšil i svým vystoupením, kdy zazpíval svůj hit What Do You Mean? Jednadvacetiletá hvězda si odnesla cenu i na nejlepší spolupráci na písni Where Are U Now? s DJ Skillexem a Diplem. Příští měsíc by měl Bieber po třech letech vydat nové album.

ellie

Jak nicméně poznamenala agentura Reuters, mnoho slavných hudebníků na udílení cen chybělo. Byla mezi nimi například zpěvačka Taylor Swiftová, která získala cenu za nejlepší píseň Bad Blood, Rihanna, která vyhrála nejlepší zpěvačku či chlapecká skupina One Direction, která zvítězila v kategorii Nejlepší pop.

Diváky ale zabavila britská zpěvačka Ellie Gouldingová či italský tenorista Andrea Bocelli, který vystoupil se svou známou písní Time to Say Goodbye a vysloužil si obrovský potlesk.

Udílení cen se odehrává každý rok v jiném evropské městě a vítěze vybírají fanoušci z celého kontinentu.

bieber

Milán 26. října (ČTK)

Foto: www.mtvema.com