Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Zima už se nezadržitelně blíží a je doslova skoro za rohem. Pro milovníky zimních sportů tak nastává jejich dlouho očekávané a tolik milované období. Pokud milujete lyžování nebo snowboard stejně jako my, bude se vám tento přehled zaručeně hodit.

Vybrali jsme totiž 10 nejlepších lyžařských resortů v různých kategoriích a tamější hotely, takže si každý přijde na své. Zbývá už jen nabrousit hrany, navoskovat skluznice, nakoupit nové trendy oblečení na svah a může se vyrazit.

Nejlepší výhled: Amangani Hotel (Wyoming, USA)

Resort se 40 pokoji se nachází nad Grand Teton National Park. Vyplatí se ho navštívit pro jeho fenomenální panoramata, která si můžete vychutnávat z teplého prostředí vašeho pokoje skrz prosklené francouzské dveře.

Amangani1

Ideální pro začátečníky: The Park Hyatt (Beaver Creek, Colorado, USA)

Více než 60 procent sjezdovek tohoto resortu je uzpůsobeno začínajícím milovníkům sjíždění upravených svahů. Zároveň je k dispozici obrovské množství lyžařských instruktorů, kteří jim v prvních krůčcích rádi pomohou.

ParkHyatt1

Nejlepší pro pokročilé: The Omnia (Zermatt, Švýcarsko)

Zermatt je snem každého skutečného horala. Proč? Má neustále dostatek sněhu, různorodý terén a vysokou nadmořskou výšku. Je vybudován 45 metrů nad sjezdovkami a své návštěvníky sváží na sjezdovky osobním hotelovým výtahem. Disponuje také luxusním wellness s panoramatickým výhledem na okolní hory. Stojí od 350 dolarů na noc.

Omnia2

Nejlepší pro zamilované hrdličky: The Woodstock Inn (Vermont, USA)

V létě funguje jako golfový resort, v zimě zase dělá radost lyžařům. Elegantní pokoje s vynikajícím spa jsou jako dělané pro zamilované dvojce, které si rády odpočinou po dnu na svahu a věnují se jeden druhému v romantickém prostředí s krby a útulnými křesílky. Pro zvídavé je pak k dispozici velká knihovna s dřevěným nábytkem. Pokoj koupíte už za 300 dolarů na noc.

Woodstock

Nejluxusnější: The Four Seasons Resort (Whistler, Kanada)

Pro ty, kdo si potrpí na luxus a chtějí si připadat jako v sedmém nebi, což si určitě po celém prolyžovaném dni zaslouží, je určen právě tento exkluzivní hotel v nejznámějším lyžařském středisku – ve Whistleru. Vychutnat si můžete například koupel ve venkovních bazénech s termální vodou, kam vám personál rád donese třeba horkou čokoládu.

FourSeasons

Nejlepší ve střední kategorii: Azur (Queenstown, Nový Zéland)

Poklad jižní polokoule je zabudovaný do skály nad jezerem Wakatipu. Zaujme vás svou pozicí, je pouhých 5 minut jízdy autem od městečka, ale budete si tam připadat jako na konci světa nebo v Pánu prstenů. Každá ze soukromých vilek má svůj krb, vyhřívané podlahy, wellness vanu a obrovská okna.

Azur1

Nejpompéznější scenérie: Badrutt´s Palace Hotel (St. Moritz, Švýcarsko)

Toto fascinující a okouzlující místo se nemůže nacházet nikde jinde než v luxusním lyžařském resortu ve švýcarském Svatém Moritzi. Takže pokud volíte Alpy, vyrazte právě sem! Pro ty, kdo si chtějí luxusu užít opravdu do poslední kapky, je zde možnost pronajmutí koňských spřežení, soukromých lyžařských lekcí nebo bruslení na zamrzlém jezeře. Den zakončete večeří v prestižní restauraci La Coupole, kde vaří šéfkuchař z newyorské restaurace Nobu.

Badrutts

Nejlepší pro svou gastronomii: Flocons de Sel (Megève, Francie)

Malé městečko nedaleko Mount Blancu se v poslední době pomalu, ale jistě stává destinací pro milovníky kvalitního jídla. Nachází se zde totiž například restaurace se třemi michelinskými hvězdami, kde si můžete vychutnat nejrůznější pokrmy francouzské i světové kuchyně.

Flocons2

Pro milovníky vína: The Little Nell (Aspen, Colorado)

Pivaři zůstanou v Česku, vinaři vyrazí místo Jižní Moravy, kde se nedá lyžovat, raději do Colorada! Kam? No přece do luxusního VIP resortu všech celebrit, Aspenu. Proč? Kde jinde byste hledali to nejlepší jídlo a pití, než právě tady.. Právě tady totiž umí perfektně skloubit chuť vína s vaším pokrmem. Zkuste třeba restauraci Element47, jejímiž pravidelnými návštěvníky jsou Mariah Carey, Jack Nicholson nebo Kate Hudson.

LittleNell1

Pro milovníky horké čokolády: The St. Regis (Deer Valley, Utah)

Belgie je pasé, vydejte se nejen za čokoládou, ale i za sjezdovkami. Kam? No přece do amerického Utahu. Proč? Mají tam bar s výběrovými horkými čokoládami. A nejen to. Jdeme se pobalit!

StRegis2

Zdroj: purewow.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »