Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Exkluzivně vám přinášíme pár tipů a triků, díky kterým můžete značně snížit své náklady na cestování. A to se určitě hodí, protože co ušetříte na letenkách, můžete utratit za místní výlety nebo třeba místní speciality. Jaké to jsou? Podívejme se na ně spolu.

Sledujte sociální sítě

Proč je to dobré? Protože se většinou o nízkých tarifech u letenek dozvíte právě tam. A to jak na Facebooku, Twitteru či dalších sítích. Stačí sledovat uživatele pod různými názvy, které jsou většinou kombinací levné-letenky-tipy-cestuj-levně, atd.

let4

Rezervujte 49 dní předem

Přesně 7 týdnů před Vaším plánovaným odletem je ideální čas pro nákup. Proč? Tarify jsou tehdy většinou nejnižší, a tedy nejsympatičtější Vaší platební kartě. Pokud objednáte letenku příliš brzo, nebo ještě hůř příliš pozdě, počítejte s vyšší cenou.

Odlétejte raději uprostřed týdne

Většina lidí potřebuje létat na víkendy, případně s odletem ve čtvrtek a návratem v neděli, nebo v pondělí. Co z toho vyplývá? Že lety v úterý a ve středu jsou většinou poloprázdné. Aerolinky na to reagují tím, že pokud chtějí letadlo zaplnit, musí snížit ceny letenky. Pokud je tedy váš program flexibilní, vybírejte datum odletu právě v tyto dny.

let

Rezervujete přímo u dané letecké společnosti

Je to možná překvapivé, ale pravděpodobně nejlepší ceny najdete přímo na stránkách samotných aerolinek, se kterými plánujete letět. Takže můžete přes známé portály jako pelikan.cz, letuska.cz, aletenky.cz a další prozkoumat, co je cenově nejvýhodnější, zjistit si o jakou aerolinku se jedná, ale pak nakupujte už přímo přes ni.

Sledujte newslettery leteckých společností

Ano, možná vás budou otravovat zbytečně často a většinu z jejich nabídek nebudete potřebovat, ale co vy víte. Navíc mnohé newslettery obsahují slevové promokódy. A to už se za ten spam vyplatí.

Sledujte nové trasy

Pokud aerolinky zavádějí nové trasy, na kterých plánují létat, většinou nabízejí první lety za mnohem nižší cenu. Neváhejte a vyzkoušejte neobvyklé destinace.

let3

Zamaskujte, odkud letenku nakupujete

Politika různých kurzů platí i při nákupu letenek. Propočítejte si, v jaké měně vás letenka vyjde nejlevněji. Navíc, pokud například zvolíte platbu v pesos, může si společnost myslet, že letenku nakupujete z úplně jiné lokace, a i to cenu může ovlivnit.

Nebojte se menších letišť

Právě mnohé nízkonákladové letecké společnosti využívají menších letišť. Proč? Protože poplatky za přistání a jeho využívání jsou mnohem nižší, což značně ovlivňuje cenu tarifů. Jedinou nevýhodou je obvykle větší vzdálenost od centra vaší destinace. Menší letiště bychom nevolili ani v případě delších časových přestupů.

let2

Promazávejte si cookies

Některé aerolinky využívají počítačových programů, které vás sledují a snadno si pamatují, že jste letenku na určitou trasu hledali hned několikrát. Na základě této informace vám cenu hledané letenky mohou postupně celkem zásadně zvyšovat.

24 hodin může udělat velký rozdíl

Za jeden den se toho může hodně změnit. Pokud najdete letenku za nižší cenu, využijte možnosti zakoupenou letenku do 24 hodin vrátit. Nabízí to většina leteckých společností. Podmínky si ale raději pročtěte ještě před nákupem.

Zdroj: purewow.com

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »