Před dvěma týdny jsme vám představili úspěšného českého fotografa Janka Sedláře, který se věnuje převážně focení moravské krajiny a článek slavil velký úspěch. Z toho důvodu jsme se rozhodli vám přinést další sérii nádherných fotografií, pro tentokrát ze zelených luk a polí.

Janek Sedlář je mladý český fotograf, který se zabývá především focením krajiny s nějakým surrealistickým nádechem. Profesionálem se stal teprve nedávno, v roce 2011, odkdy se svému hobby začal věnovat naplno. Většinu ze svých fotek vytvořil doma, na Moravě, nebo v okolí Bílých Karpat.

V rozhovoru pro Interesting Photographers Sedlář řekl: „Inspiraci beru hlavně v každodenním životě, v přírodě, ve svých myšlenkách a pocitech. Být v lesích a na louce je pro mě jako návrat do dětství, což mě nabíjíspoustou energie a já se pak snažím tyto momenty přinést v podobě fotografií, abych je mohl sdílet i s ostatními.“ Celý proces je pro Janka údajně formou meditace.

pole13

Z jeho stránek se můžete dočíst mnoho dalších informací o jeho osobě, tvorbě a další činnosti: „Je úžasné procházet se brzo ráno mlžnou lesní krajinou, nikde ani živáčka, či stát na vrcholu hory při východu slunce, když se dole ještě spí. V těchto okamžicích si naplno uvědomuji krásu našeho života. Tyto jedinečné zkušenosti se však slovy předat nedají, člověk tam prostě potřebuje být přítomen a naplno prožívat daný okamžik všemi smysly. Tuto možnost divák sledující fotografii nemá. Tento smyslový deficit se snažím obejít zprostředkováním emocí a pocitů, které jsem měl na daném místě.“

pole10

pole14

pole11

pole4

pole2

Více z Jankovi tvorby najdete na jeho profilech a stránkách:  janeksedlar.com | Facebook | 500px |Flickr

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »