Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Americký fotograf Erik Pickersgill odstranil ze všech fotek chytré telefony a tablety, aby dokázal, jak jsou na nich lidé závislí. Často je na fotografie až smutný pohled, když si uvědomíme, že jde o obrázky z každodenního života, ale často také z výjimečných okamžiků.

Připravujeme se tak o vzácné chvíle s našimi nejbližšími, s rodinou, dětmi, partnery, přáteli nebo třeba kolegy z práce. Vymizela vzájemná komunikace nadobro? Jen se podívejte kolem sebe. Rozhlédněte se a uvidíte. Kde čtete tento článek a nečtete ho náhodou tehdy, kdy byste se mohli raději bavit s někým ze svých blízkých? A pokud nejste sami, kdo drží v ruce telefon, proč ti ostatní také nekomunikují? Proč se raději nebavíte spolu? Mnoho otázek, které naráží stále na to stejné. Stali jsme se závislými na mobilních telefonech.

Nejsme tu, abychom moralizovali, sami jsme na tom podobně, ale je dobré se nad tím někdy zamyslet a snažit se používání chytrých telefonů omezit jen na ty chvíle, kdy nejsme ve společnosti někoho dalšího. Protože jednou určitě nebudete litovat těch chvil, kdy jste nemohli brouzdat po nových příspěvcích na Facebooku, ale spíš těch, kdy jste si mohli hrát se svými dětmi, klábosit s kolegou na cigaretě nebo prostě jen vnímat to, co se děje ve vašem okolí.

phone1 phone2 phone3 phone4 phone5 phone6 phone7 phone8 phone9 phone10 phone11 phone12 phone13

zdroj: borepanda.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »