Bookmakeři nabízejí sázky, jestli se u Ivana Langra najdou peníze v krabici od vína jako u Davida Ratha, nebo v matraci či nádržce záchodu. Bývalý ministr vnitra Langer byl v úterý předveden k výslechu při policejním zásahu kvůli údajné korupci. Nikdo dosud nebyl obviněn, takže i na to si lidé mohou vsadit.

„Policie nám toho zatím moc neprozradila. A tak je vedle klasických politicko-ekonomických přečinů ve hře obvinění z lecčehos – od krádeže jízdního kola až po vlastizradu, za kterou by někteří klidně mohli považovat zrušení finanční policie, které měl Ivan na svědomí,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

bottle-933086_1920

Nejnižší kurz – čtyři ku jedné – stanovili bookmakeři na obvinění Langra z korupce. Obvinění z krádeže kola nebo vlastizrady je už méně pravděpodobné, takže na obě možnosti je kurz 1000 ku jedné.

Lidé mohou vsázet i na to, zda policie oznámí nález podezřelých peněz v Langrově domě v Olomouci, který detektivové v úterý prohledávali. „David Rath peníze skrýval v bedně od vína, Kott s Pancovou coby kompot v zavařovačkách. Dá se spekulovat, jak kreativní mohl být při skrývání případných nelegálních výnosů Ivan Langer,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Možnost, že by se našly peníze v krabici od vína, ohodnotili bookmakeři kurzem 40 ku jedné. Že by exministr vnitra potřeboval větší bednu než exministr zdravotnictví Rath, je podle Fortuny méně pravděpodobné, takže možnosti nálezu peněz v krabici od televize nebo od pračky mají kurz 60 ku jedné. Samotný nález podezřelých peněz, ať už by byly kdekoli, je podle bookmakerů mnohem pravděpodobnější. Oznámení nálezu sedmi milionů korun jako u Ratha, nebo i větší částky, dala Fortuna kurz sedm ku jedné.

money-163502_1280

 

Zásah detektivů z protimafiánského útvaru, který začal v úterý a pokračuje ještě dnes, se týkal kromě Langera také jeho známého, podnikatele Ivana Kyselého, několika vysoce postavených policistů z krajského ředitelství v Olomouci i policejního prezidia či olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD). Kauzu žalobci otevřeli kvůli podezření z podplácení či zneužití pravomocí, žádné obvinění ale zatím nepadlo.

V kauze bývalého ministra a středočeského hejtmana Ratha, který byl i s údajným úplatkem zadržen v roce 2012, už padly rozsudky. Sám Rath byl letos v červenci nepravomocně odsouzen za přijímání úplatků k 8,5 roku vězení. Petr Kott a Kateřina Kottová, dříve Pancová, dostali oba v Rathově kauze 7,5 roku za sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů EU.

Praha 14. října (ČTK)