Po sezoně letních festivalů tuzemští popoví hudebníci vyrážejí na podzimní turné. Termíny koncertů oznámili mimo jiné David Koller, Michal Hrůza a skupiny Sto zvířat, Mig 21, Harlej a Škwor. Někteří muzikanti využívají série vystoupení k představení svých nových nahrávek. 

Turné s názvem 25 odkazujícím k výročí vzniku zahájila 2. října ve Frýdku-Místku kapela Sto zvířat. Vrcholem jejich turné bude koncert 22. října ve Velkém sále pražské Lucerny, kdy pokřtí nové album Ministerstvo mýho vnitra. Mezi hosty budou vedle bývalých členů skupiny Petr Fiala z Mňágy a Žďorp, Jarda Svoboda z Trabandu a Márdi z Vypsané fixy. Na housle zahraje Vojtěch Lavička a na jevišti se představí i divadelní soubor Vosto5.

Skupina Mig 21 zahájila sérii podzimních vystoupení s názvem Štěstí hejbe planetou 3. října v Hořovicích. Během dvou měsíců kapelu čeká 17 koncertů po celé republice včetně tří pražských 24. až 26. listopadu v Lucerna Music Baru. Mig 21 se fanouškům představí s repertoárem sestaveným převážně z loňského CD Album.

concert-731227_1280

Po návratu na podia po loňském úrazu vyráží Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy na podzimní turné s názvem Hrůza v divadle do tuzemských divadel a divadelních sálů. Série 16 koncertů odstartuje 14. října v Mladé Boleslavi a skončí pražským koncertem 16. prosince v divadle Hybernia. Starší i nové skladby představí Hrůza v akustické podobě, nabídne i novou písničku Padesátka, kterou složil pro stejnojmenný film Vojtěcha Kotka.

Skupina Škwor si v rámci podzimního Hledání IDentity Tour naplánovala 11 zastávek. Série koncertů u příležitosti vydání desky Hledání IDentity začne 17. října ve Lnářích u Blatné. Jako hosté vystoupí skupina Wait a kytarista Daniel Krob. „Máme síly na rozdávání, připravujeme velkou tour, vydáváme novou desku, kterou pokřtíme a oslavíme tradičně velkým koncertem 13. listopadu v pražském Foru Karlín,“ uvedl zpěvák a kytarista Petr Hrdlička.

Koncerty Davida Kollera k novému albu ČeskosLOVEnsko v jarních premiérách zažily dosud Praha a Brno. Nyní dorazí i do dalších měst. Turné zahájí 26. října v Nitře, v listopadu dorazí do Česka. Kollera doprovodí kytarista a zpěvák Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, klávesista Michal Nejtek a bubeníci Tomáš Marek, Adam Koller a perkusionista Víťa Halška. Speciálním hostem bude Kollerův spoluhráč z Jasné páky Michal Ambrož. Každé vystoupení zahájí slovenský zpěvák Peter Aristone.

Skupina Harlej oslaví své dvacetiny sérií koncertů s názvem Výroční turné Harlej 20 let, aneb Tak tady máš Bože co jsi chtěl! Začne 6. listopadu v Herálci a skončí 5. prosince v pražské Lucerně. Na každém z 15 koncertů vystoupí jako host zpěvák Vladimír Šafránek.

Praha 12. října (ČTK)

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »