Americká metalová kapela Slipknot vystoupí 27. ledna v pražské O2 Areně. Oficiální předprodej bude zahájen 9. října, ceny vstupenek jsou 990 až 1350 korun. Dnes to oznámil promotér Petr Novák z agentury Live Nation. Stěžejním materiálem koncertu této devítičlenné formace vystupující v hrůzostrašných maskách bude jejich loňská nahrávka nazvaná „.5:The Gray Chapter“, dodal.

„Když někdo kombinuje hutný a hodně temný metal s prvky hardcore a starého punku, nebojí se do toho všeho ještě na pódium postavit za gramofony diskžokeje, a ještě si navíc oblékne hororové kostýmy, pak to musí být jedině blázen. Jenže americké kapele Slipknot tahle karta vyšla a navíc jí přinesla světovou popularitu,“ uvedl Novák.

slip1

V roce 1995 se v městečku Des Moines ve státě Iowa dala dohromady parta lidí a společně založili skupinu Slipknot. Po roce zkoušení a hraní v zapadlých klubech si na vlastní náklady vydali debut Mate, Feed, Kill, Repeat. CD vyšlo 2000 kusů a Slipknot si jím získali pozornost několika hudebních nakladatelství. V roce 1997 začali nahrávat ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles.

„Nějaký čas se kapela ještě přetvářela, aby nakonec představila devět chlápků oblečených v kombinézách a surrealistických maskách,“ dodal Novák. V roce 1999 vydali CD Slipknot, alba se prodalo přes 2,5 milionu nosičů, což znamenalo platinovou desku.

slip3

Jedno z dalších alb představili Slipknot v roce 2004 naživo v České republice v rámci předskakování Metallice. V roce 2008 vyšlo čtvrté album nazvané All Hope is Gone, které bylo platinové v USA, Austrálii a Japonsku. Kapela se pak vypravila na světové turné včetně České republiky.

Více informací je na www.livenation.cz.

Praha 5. října (ČTK)

Foto: Facebook Slipknot