Kuchařem roku 2015/2016 se stal výkonný šéfkuchař sítě restaurací The Pub Praha Tomáš Kourek. Na druhém a třetím místě skončili šéfkuchař restaurace Zlatá Praha v hotelu InterContinental Pavel Buchwaldek a Přemysl Douša z Potrefené husy na pražském Albertově. Výsledky soutěže dnes vyhlásili pořadatelé z Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

onion-647525_1280

Finalisté gastronomické soutěže se letos utkali v přípravě zvěřiny. Za úkol měli připravit pokrmy z vykostěného kančího hřbetu, bažanta a sezonních surovin, které se losovaly před soutěží. Na přípravu tříchodového menu měli finalisté čtyřhodinový limit. Jídla musela podle regulí soutěže vycházet z české kuchyně, měla být ale provedena moderně. Z 11 přihlášených kuchařů letos komise vybrala osm finalistů.

Kromě ocenění Kuchař roku existuje v Česku například anketa Zlatý kuchař roku, kterou pořádá časopisu Gastro&Hotel profi revue. Vítězem loňského ročníku této ankety se stal Oldřich Sahajdák z pražské restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise. Loňským držitelem titulu Kuchař roku byl šéfkuchař hotelu Selský dvůr Patrik Bečvář.

spaghetti-660748_1280

Finalisté soutěže Kuchař roku:

Pavel Buchwaldek, šéfkuchař restaurace Zlatá Praha v Hotelu InterContinental Praha

Přemysl Douša, šéfkuchař Potrefená husa na pražském Albertově

Jan Hlůžek, šéfkuchař společnosti FBA

Tomáš Kourek, Corporate executeve chef The Pub Praha

Petr Kováč, šéfkuchař Potrefená husa, Brno, Vaňkova

Michal Skuhrovec, šéfkuchař Café Lounge, Praha

Robert Smyček, executive chef společnosti Sodexho

Michal Voldřich, šéfkuchař třeboňské restaurace Beseda

Zdroj: Asociace kuchařů a cukrářů, Praha 1. října (ČTK)

Foto: www.pixabay.com