Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

V dnešní době jsou nejvíce předepisovaným lékem právě antibiotika. Výsledkem jejich užívání je ničení trávící soustavy a snížená imunita do budoucna. Nemocí se však můžete zbavit i jinak, ne jen zničením svého trávení. Zkuste tato mocná přírodní antibiotika.

Česnek

Kultury z celého světa používají česnek jako lék po celá tisíciletí. Kolem roku 1700 se dokonce jednalo o jídlo, díky kterému jste se mohli vyhnout moru. Česnek má skvělé protiinfekční, protivirové, protiplísňové a protibakteriální účinky, díky kterým se zbavíte nežádoucích bakterií. Obsahuje mnoho přírodních antioxidantů, které eliminují volné radikály a navíc nakopnou vaši imunitu. Aktivní složkou česneku je alicin, který je schopen zničit a předcházet mnoha nebezpečným bakteriím. Podrcení česneku aktivujete směs látek. Poté ho snězte s teplým čajem, syrový nebo v lehce uvařených jídlech.

tea-with-lemon-783352_1280

Koloidní stříbro

Koloidní stříbro je známé po celá staletí jako efektivní antibiotikum. Alfred Searle, zakladatel Sealovy farmaceutické společnosti, objevil, že tato látka dokáže zničit nejsmrtelnější patogeny. Také prozradil, že aplikování koloidního stříbra působilo na mnoho lidí velmi pozitivně se skvělými výsledky. Hlavní výhoda byla ta, že dokáže zničit nežádoucí organismy, aniž by poškodilo pacienta. Pozdější výzkumy ukázaly, že koloidní stříbro dokáže eliminovat nemoci i takového rázu jako je například ptačí chřipka.

Oregánový olej

Olej z oregána dokáže zničit bakterie, ale jen ty neprospěšné. Ty, které nám přinášejí výhody, nechá na pokoji. Má ty protiplísňové a protivirové vlastnosti, které z něj dělají silnou 3 v 1 kombinaci. Může se vyrovnat mnoha lékům, jelikož neničí antibiotickou odolnost. Hlavní antibakteriální složka oregánového oleje je carvacrol. Aby byl oregánový olej účinný, ujistěte se, že obsahuje alespoň 70 % carvacrolu.

oil-316591_1280

Echinacea

Echinacea se používá již mnoho let jako lék na různé infekce. Většinou se jí léčí záškrt, otevřené rány, otrava krve a některé jiné bakteriální choroby. Dnes se používá při léčbě chřipky a nachlazení, protože má schopnost eliminovat nejnebezpečnější formy bakterií.

Manuka med

Pravděpodobně nejchutnější antibiotikum vůbec – Manuka med. Pokud se užívá lokálně, dokáže zničit mnoho patogenů jako například bakterie požírající tkáň. Ukázalo se, že léčené bakterie neprokázaly ani trochu odolnosti, která by mohla oslabit sílu Manuka medu.

chamomile-829220_1280

Toto není celý seznam přírodních antibiotik, ale na začátek to stačí. Ke svým přírodním lékům můžete také přidat extrakt z olivových listů, kurkumu nebo třeba citron.

Zdroj: healthylifevision.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »