Začátkem února příštího roku bude Praha hostit tradiční Ples v Opeře. Zatímco ten letošní byl inspirován noblesou a elegancí Francie, nadcházející ročník bude odkazovat k Velké Británii, k monarchii, jakožto symbolu aristokratické společnosti – od cateringu, přes designové pojetí až k uměleckému programu, oznámila dnes ředitelka této akce Zuzana Vinzens.

„Když se řekne britská monarchie, vybaví se většině lidí královna. I pro nás při přípravách Plesu v Opeře 2016 stojí v centru veškerého zájmu a dění žena. Protože na našem plese může být královnou každá – ať už v očích zamilovaného muže, nebo díky kouzlu plesové noci a noblesnímu oblečení,“ uvedla.

ples4

Nedílnou součástí plesové noci plné noblesy bude i napřesrok charitativní dražba, díky jejímuž výtěžku Ples v Opeře podporuje už šestým rokem vybrané projekty – letos rekordním výtěžkem téměř 2,5 milionu korun.

„Vzhledem k tématu přijala záštitu nad galavečerem Ples v Opeře 2016 britská velvyslankyně v Praze Jan Thompsonová a patronát převzala Britská obchodní komora,“ dodala ředitelka.

ple3

Předprodej vstupenek na Ples v Opeře 2016, který se uskuteční tradičně v budově Státní opery Národního divadla, už byl zahájen. Jsou v několika cenových kategoriích od 3500 do 15 tisíc korun. Ty nejdražší jsou spojeny se servírovaným degustačním menu, all-inclusiv nápoji či vlastní hosteskou u VIP stolů. Lze je zakoupit online na www.plesvopere.cz. Hosté se mohou těšit na jejich zajímavé designové zpracování vstupenek; každá z nich prý bude originálem, unikátem. K dispozici jsou v tisícovce variant.

ple2

Hlavními hosty letošního Plesu v Opeře byli primabalerína Julija Machalinová a pilot Formule 1 Mika Häkkinen. Tématem plesu konaného ve francouzském duchu bylo umění žít (Savoir Vivre). Tomu odpovídala volba občerstvení i hudba Camilla Saint-Saënse a Jeana-Baptista Lullyho.

Praha 25. září (ČTK)

Zdroj: Plesvopere.cz