Izraelská supermodelka Bar Rafaeliová neuspěla se svou žádostí, aby Izrael uzavřel letový prostor nad místem, kde se konala její svatba. Do problémů se kvůli tomu dostala izraelská agentura po civilní letectví (CAA), která původně žádosti vyhověla a ohlásila uzávěru. Ministr dopravy Jisrael Kac byl ale proti a pohrozil, že propustí šéfa CAA.

ba2

Svatba se konala u Haify ve čtvrtek večer a CAA původně ohlásila, že letecký prostor se nad místem uzavře od čtvrtečních 17:00 do pátečních 2:00. Svatebčané prý si najali bezpilotní letadla a vrtulníky, z nichž se měly pořizovat snímky svatby. Ministerstvo dopravy ve čtvrtek večer ale ohlásilo, že letový prostor zůstane otevřen.

Podle magazínu Forbes je Bar Rafaeliová nejúspěšnější izraelskou modelkou. V roce 2013 vydělala skoro deset milionů liber (370 milionů korun). Provdala se za miliardáře a izraelského podnikatele Adiho Ezru.

List Haarec napsal, že svatbu provázela drastická bezpečnostní opatření, kvůli nimž se fotografové nedokázali ke svatebčanům dostat. „Nemohla se vdávat v telavivském přístavu?“ prohlásil jeden z těch, kteří čekali na svou příležitost na prašné cestě vedoucí k lesnímu letovisku, kde se svatba konala.

ba3

Nudící se novináři nakonec začali poskytovat rozhovory jeden druhému o tom, jak je těžké o svatbě podat svědectví. Televizní štáb se dočkal aspoň malého příběhu, když k jednomu ze strážců přiběhl muž a volal: „Jsem Oded Mojal z izraelské služby styku s veřejností! Musíte mne tam pustit aspoň na jednu fotku s Bar.“

„Řeknu vám dvě věci, zaprvé to není moje starost a zadruhé hodně štěstí,“ odtušil strážce. „Jenom jednu! Facebook hladoví, národ hladoví,“ trval na svém Mojal.

Na otázku, zda dostává rizikový příplatek, muž ochranky sdělil, že tohle ještě nic není. „Předtím přišli dva muži a snažili se doběhnout k vzlétajícímu vrtulníku. Zastavil jsem je a jeden se chtěl prát. Pracuji při oslavách, jsem na to zvyklý,“ vysvětlil strážce svůj klid. Jeden z paparazziů byl ale zle zbit a skončil v nemocnici.

Jeruzalém 27. září (ČTK)

Foto: Facebook Bar Rafaeli