Módní přehlídkou italské značky Twin-set začíná dnes večer v Praze další týden módy nazvaný Unique Fashion Week. Jeho hlavní hvězdou je podle pořadatelů návrhářka zmíněné značky Simona Barbieriová. Unique Fashion Week představí také kolekce několika českých návrhářů a zahraničních značek pro současnou sezonu včetně prací mladých tvůrců a studentů českých návrhářských škol. Potrvá do neděle.

uni2

Unique Fashion Week se letos koná popáté a krátce poté, co v metropoli skončila podobná akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Ta představila již kolekce pro jaro/léto 2016 a všechny programy, které se v jejím rámci konaly, navštívilo 16 tisíc diváků.

uni

Unique Fashion Week dnes začíná v hotelu Boscolo, přehlídky se uskuteční také třeba v objektu Florentinum a tradiční charitativní večeře pro nadaci Petry Němcové bude v pátek na Žofíně. Hlavní program týdne módy se odehraje ve Slovanském domě. Ten bude o víkendu patřit přehlídkám a projektu Czech Fashion Accelerator, který je novinkou letošního ročníku.

uni5

uni6

„V letošním roce jsme koncept podpory studentů vysokých škol rozšířili na projekt Czech Fashion Accelerator. V rámci programu uvidíme nejen přehlídky čtyř módních ateliérů vysokých škol, ale součástí budou i přednášky zajímavých a úspěšných osobností ze světa módy, jako je třeba návrhářka Beata Rajská, Ladislav Blažek, majitel a zakladatel společnosti Blažek, nebo zahraničních hostů Andrei a Stefana Rosso, synů zakladatele značky Diesel,“ uvedla jedna z organizátorek týdne módy Karolína Bosáková.

uni4

Kromě Rajské se z českých návrhářů týdne módy zúčastní Ivana Mentlová, Jitka Klett či Klára Nademlýnská. Představí se také držitelky Black card, tedy vítězky soutěže pro mladé návrháře organizované Unique Fashion Weekem – loni ji dostala Denisa Dovalová a letos Barbora Kubíčková. Obě své kolekce uvedou o víkendu ve Slovanském domě.

Beata Rajská se kromě společné středeční přehlídky s dalšími českými návrháři představí také ještě o víkendu. „Mám výběr z kolekce 2015/2016 (…), druhá kolekce Queen je také pro podzim/zimu 2015/2016. Stálice programu jsem proto, že tady mám možnost pozvat jednou do roka své fanynky na přehlídku, protože jinak mám své přehlídky vyplněné klienty,“ řekla Rajská.

Program týdne módy a foto: www.uniquefashionweek.com

Praha 21. září (ČTK)