Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Když v roce 1968, kdy Čechoslováci měli trochu jiné starosti, vyšla ve Španělsku velmi populární a mnohokrát oceněná píseň El Puente (Most) od skupiny Los mismos, přesvědčila svým textem nejen všechny vlastence, ale také Evropany o výhodách cestování na baleárský ostrov Mallorca. O 47 let později bylo její hlavní město Palma de Mallorca vybráno časopisem The Times za nejlepší město pro život na světě.

Nejlepší město pro život vybírala nejen velká skupina čtenářů časopisu The Times, ale také její tým cestopisných redaktorů.

Každý rok přijíždí na ostrov omývaný Středozemním mořem 3 miliony britských návštěvníků, kteří společně s Němci a Američany tvoří hlavní přínos místní ekonomice. Letos se zároveň přístav v hlavním městě Palma stal nejnavštěvovanějším výletními loděmi v celé Evropě. Z 11. na 12. září na zámořských lodích přespalo v přístavu rekordních 17 tisíc turistů.  A čím si Mallorca získává srdce svých návštěvníků?

Mimo jiné počasím, kvalitou života, gastronomií, životním prostředím a vstřícností k asimilaci svých objevitelů s místní kulturou. Zkrátka každý je vřele vítán. A tyto aspekty nejsou důležité jen pro lidi, kteří se na Mallorcu vydají na několik dní, ale také pro ty, kteří zde chtějí strávit podstatně více času, zakoupit nemovitost pro letní rekreaci nebo se sem přímo přestěhovat.

„Palma má všechno,“ říkají lidé. „Je krásná, sofistikovaná a okouzlující. Je to ideální místo nejen pro dovolenou, ale také pro přestěhování natrvalo.“ 

Zajímavé pro život ale není jen hlavní město, ale celý ostrov. Je totiž plný kontrastů, což si všímá i časopis The Times. Průzračné moře s písčitými a kamenitými plážemi, vysoké hory ideální pro výlety na kole i pěší turistiku, perfektně upravené kvalitní golfová hřiště, možnosti pro potápění a řadu dalších aktivit. To vše Mallorca nabízí. Z hlavního města se za 30 až 40 minut dostanete na nejluxusnější pláže podobné těm v Karibiku, které vás naprosto uchvátí. Pochutnat si můžete na místních typických pokrmech včetně čerstvých mořských plodů a ryb i lahodném prosluněném vínu.

Seznam nejlepších míst pro život obsahuje celkem 50 lokací, přičemž na prvním místě se umístily USA s 10 nominacemi, na druhém Francie s 5  a na třetím Španělsko s Itálií se čtyřmi.

Pokud byste se ale přece jen rozhodli vydat na Baleáry na dovolenou, rozhodně neváhejte a půjčte si aspoň auto a kolo hned na několik dní. Byla by škoda opustit tento charismatický ostrov nepoznán.

Zdroj: Palma Magazine

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »