K českým zákazníkům se v těchto dnech dostávají první vozy Ford Mustang. Americká automobilka je letos začala oficiálně prodávat v Evropě poprvé v jejich padesátileté historii. V Česku cena vozu s motorem 2.3 EcoBoost začíná na 939 tisících korun, k dispozici je i výkonnější osmiválec 5.0 Ti-VCT. S novou generací modelu se dnes mohli seznámit novináři na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku.

musty

„V současné době máme v ČR prodaných 150 vozů Ford Mustang,“ řekla ČTK Nikola Kirschová z mediálního zastoupení firmy. Zákazníci si mohou vybrat mezi karosářskými variantami Fastback a Convertible. Na výběr je manuální nebo samočinná převodovka, vždy se šesti rychlostními stupni.

Podle dřívějších informací měla cena modelu prodávaného v ČR začínat na 880 tisíc korunách, ceníky se ale ještě upravovaly. „Nejnižší cena je 939 tisíckorun, kterou zákazník zaplatí za vůz s karoserií Fastback a motorem 2.3 EcoBoost, výkonem 314 koní a manuální šestistupňovou převodovkou,“ řekla dnes ČTK Nikola Kirschová z mediálního zastoupení firmy.

must

Prvních 500 mustangů si mohli Evropané rezervovat během loňského finále Ligy mistrů UEFA. Zájem projevilo více než 9300 lidí, přičemž prvních 500 registrací se uskutečnilo za pouhých 30 sekund od spuštění. Čtyři takto objednané vozy jsou určeny do ČR.

Největším konkurentem Fordu Mustang je Chevrolet Camaro, který se do Česka už dováží. Jeho cena začíná těsně pod milionem Kč. Další konkurenční model Dodge Challenger oficiálně na tuzemském trhu zastoupený není, u neoficiálních dovozců se dá koupit rovněž od zhruba milionu Kč.

mus

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) 2. září (ČTK)

Foto: Facebook Ford Mustang