Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Organizátoři britského kulturního festivalu Glastonbury poslali 500 párů holínek a 2000 pláštěnek uprchlíkům do jejich neoficiálního tábora u francouzského Calais. Jde o svršky, které ve festivalovém areálu nechali návštěvníci akce, proslavené nejen vystoupeními rockových hvězd, ale také častým deštivým počasím a rozbahněným terénem.

audience-868074_1920

Opuštěné holínky „byly pečlivě seřazeny podle velikosti a jejich stav prověřila skupina dobrovolníků“, uvedli zástupci festivalu, který na farmu v Piltonu v anglickém hrabství Sommerset každoročně na konci června přiláká na 170.000 lidí.

concert-731227_1280

Holínky, pláštěnky a krabičky první pomoci byly rozděleny mezi migranty v Calais ve spolupráci s francouzskou organizací Salam. Ta organizuje distribuci jídla a oblečení mezi běžence.

V současnosti v tábořišti, jemuž se přezdívá Nová džungle, přežívá zhruba 3000 lidí, kteří doufají, že se jim podaří dostat na druhý břeh Lamanšského průlivu do vysněné Británie.

Londýn 29. srpna (ČTK)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »