Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Už poslední srpnovou sobotu se můžete těšit na opravdové gastronomické nebe. Na vyhlášené pražské Náplavce se totiž koná už druhý ročník Street Food festivalu, který v minulém roce slavil obrovský úspěch. Vyzkoušet můžete pokrmy z celého světa, které se budou prodávat ze speciálně upravených trucků a tematických stánků.

Pokud máte blíže do Brna, vydejte se na Pivní festival. Na plzeňské zase čeká Festival loutek.

sandwich-833607_1920

První jídla můžete ochutnat už od 10. hodiny ranní a relaxovat na Hořejším Nábřeží, tedy smíchovském břehu řeky Vltavy, můžete ještě po západu Slunce. Své gastronomické umění představí více než šedesát účastníků. Zakládají si na rychle připravených pokrmech z kvalitních surovin.

bruschetta-887336_1920

Kromě oblíbených hamburgerů vás určitě osloví třeba netradiční polévky, grilovaná argentinská masa a americká žebra, mexické burritos, tibetské knedlíčky momo, čerstvé těstoviny a ryby, vietnamská polévka Pho, francouzské palačinky, ruské pelmeně a vareniky, zmrzliny, švýcarský raclette, indické kari, thajské nudle a mnohé další. Zárukou kvality je také osobní vztah stánkařů k prezentované zemi a s tím související možnost odborného výkladu k prezentovaným surovinám.

Jako doprovodný program organizátoři letos zvolili ukázku malování graffiti. Vstupné je 30 korun a v ceně získáte i časopis Street Food. Ale pozor, přijďte včas! Minulý rok totiž na festival dorazilo přes dvanáct tisíc účastníků, tak ať máte ještě z čeho vybírat!

Více info k akci zde a na webu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »