Už poslední srpnovou sobotu se můžete těšit na opravdové gastronomické nebe. Na vyhlášené pražské Náplavce se totiž koná už druhý ročník Street Food festivalu, který v minulém roce slavil obrovský úspěch. Vyzkoušet můžete pokrmy z celého světa, které se budou prodávat ze speciálně upravených trucků a tematických stánků.

Pokud máte blíže do Brna, vydejte se na Pivní festival. Na plzeňské zase čeká Festival loutek.

sandwich-833607_1920

První jídla můžete ochutnat už od 10. hodiny ranní a relaxovat na Hořejším Nábřeží, tedy smíchovském břehu řeky Vltavy, můžete ještě po západu Slunce. Své gastronomické umění představí více než šedesát účastníků. Zakládají si na rychle připravených pokrmech z kvalitních surovin.

bruschetta-887336_1920

Kromě oblíbených hamburgerů vás určitě osloví třeba netradiční polévky, grilovaná argentinská masa a americká žebra, mexické burritos, tibetské knedlíčky momo, čerstvé těstoviny a ryby, vietnamská polévka Pho, francouzské palačinky, ruské pelmeně a vareniky, zmrzliny, švýcarský raclette, indické kari, thajské nudle a mnohé další. Zárukou kvality je také osobní vztah stánkařů k prezentované zemi a s tím související možnost odborného výkladu k prezentovaným surovinám.

Jako doprovodný program organizátoři letos zvolili ukázku malování graffiti. Vstupné je 30 korun a v ceně získáte i časopis Street Food. Ale pozor, přijďte včas! Minulý rok totiž na festival dorazilo přes dvanáct tisíc účastníků, tak ať máte ještě z čeho vybírat!

Více info k akci zde a na webu

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »